گفت و گو
پیوندهای تصویری
1399/01/05 تعداد بازدید: 7
print
گام دوم پویش به توان در استان چهارمحال و بختیاری در حال اجراست

حجت الاسلام طاهری با بیان اینکه مردم در گام اول پویش به توان ما همراهی کردند و سنگ تمام گذاشتند، گفت: توجه به معنویت، انفاق و دست گیری ازمردم در گام دوم پویش مورد توجه ماست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام دکتر مهدی طاهری حجت‌الاسلام دکتر مهدی طاهری در گفتگو با این روابط عمومی این اداره کل اظهار داشت: گاهی انسان وقتی یک مرور و تأملی در برخی از مفاهیم دینی می‌کند، شاهد نسبت جالبی بین آن‌ها است؛ به‌عنوان‌مثال فرض کنید در ماه رمضان مردم عبادت، راز و نیاز و عملی انجام دادند، آخر ماه رمضان و در عید فطر خداوند پیامبر را مأمور می‌کند بااینکه آن‌ها این اعمال را انجام دادند از آن‌ها پول بگیر و ما مردم غافل از این هستیم که پولی که به‌عنوان فطریه پرداخت می‌کنیم بیشتر از اینکه به بقیه نفع برساند به خود انفاق کننده نفع می‌رساند.

وی افزود: قرآن کریم در آیه ۱۰۳ سوره‌ی توبه می‌فرماید: تو از اموال مؤمنان صدقات را دریافت دار که بدان صدقات نفوس آن‌ها را پاک و پاکیزه می‌سازی و رشد و برکت می‌دهی، و آن‌ها را به دعای خیر یاد کن که دعای تو در حق آنان موجب تسلّی خاطر آن‌ها شود و خدا شنوا و داناست. خداوند کریم می‌فرمایند حال که مردم پول دادند و اعمال شایسته انجام دادند، مأمور هستی که دعایشان کنی و از این آیه نکته‌ای برداشت می‌شود.

حجت‌الاسلام طاهری ادامه داد: نکته‌ای که از این آیه برداشت می‌شود این است که درگام اول پویش به توان ما در همین پایگاه سلامتی که در اداره امور قرآنی با حضور بیش از صد نفر از خواهران و برادران ایمانی راه‌اندازی شد و افراد دیگری که توان نداشتند حضوری خدمت کنند، از اموال خود انفاق کردند، و ما وظیفه‌داریم با تأسی از پیامبر گرامی اسلام «صَلِّ عَلَیْهِمْ» دعاگوی آن‌ها باشیم، دعاگوی همان کسانی که از اموال خود در این مسیر انفاق کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: از تمامی کسانی که به نحوی در این مسیر هستند، از مجموعه‌های خیریه گرفته تا مجموعه‌های مردمی و مسئولین کمیته امداد و بهزیستی و دیگر مراکزی به‌صورت خیری فعال هستند و کمکی به دست آن‌ها رسیده در این روزها و در این طلیعه و تحولی که در حال رخ دادن است به برکت باب‌الحوائج، همه یک وظیفه‌داریم و آن «توجه به دعا برای کسانی که یاد ما بودند و مارا کمک کردند» همه‌ی کسانی که این خیر به آن‌ها رسیده و همه‌کسانی که مدیون این مردم و کمک‌رسانی آن‌ها هستند، باید دعاگوی آن‌ها باشند.

وی گفت: در گام دوم پویش به توان ما همه باهم در حالات خوشی که داریم در این ماه پر خیروبرکت رجب و در طلیعه‌ی ماه شعبان باید دعا کنیم و یادمان باشد کسانی بودند که نگذاشتند کسی به زمین بخورد و دست کسانی که در حال به زمین خوردن بودند را گرفتند و قوت بخشیدند.

حجت‌الاسلام طاهری در بخش دیگری از سخنان خود افزود: کسانی که اهل انفاق و کمک هستند یک نکته را باید خیلی دقت کنند و آن اینکه قرآن کریم می‌فرمایند: شما هرگز به مقام نیکوکاران و خاصان خدا نخواهید رسید مگر ازآنچه دوست می‌دارید و محبوب شماست درراه خدا انفاق کنید، باید دقت داشته باشیم که آن چیزی که برای بچه‌ی خود می‌پسندیم و تهیه می‌کنیم برای بچه‌ی همسایه، بچه‌ی برادر و هم‌کیش و هم‌مسلک خود هم بپسند و تهیه کن و اگر چنین کردیم به فرموده‌ی قرآن کریم شامل حال دعای خلق خدا و اولیای الهی خواهیم شد.

وی گفت: رسول گرامی ما مخلوقات را عیال خدا می‌داند و می‌فرمایند: محبوب‌ترین شما نزد خدا کسى است که به عیال خدا سود دهد، و به خانواده‌ای شادى رساند. هرکسی بتواند در این ایام اول سال در منزلی خوشحالی ایجاد کند همان‌طوری که بچه‌ی خودش را شاد می‌کند بچه دیگری را هم شاد کند، او به بر و خیر و نیکی می‌رسد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: نتیجه اینکه بین انفاق و دعا و بین مسائل مالی که از راه دین به دست می‌آید مثل زکات و خمس نسبتی وجود دارد و آن اینکه اگر مالی به دست شما می‌رسد، وظیفه‌دارید آن‌ها را دعا کنید و به ما یاد داده‌اند هرگاه گرفتاری در زندگی ما به وجود می‌آید با دعا و تضرع در پیشگاه خداوند و با وسیله قرار دادن اولیا و نزدیکان به درگاه او، رفع گرفتاری‌ها و کلید حل مشکلات را از او بگیریم و در این اوقات پایانی ماه رجب و آغاز ماه شعبان ان شاء الله مشمول دعای خیر آقا امام زمان (عج) و امام خامنه‌ای مدظله‌العالی قرار بگیریم.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک