گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/06/16 تعداد بازدید: 6
print
کمبود بودجه نباید باعث کم رنگ شدن فعالیت های قرآنی شود

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با تاکید بر استفاده بهینه از امکانات، مدرسان قرآن کریم و مبلغین گفت: فعالیت های قرآنی براثر کمبود بودجه تعطیل و کم رنگ نمی شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طاهری مدیر کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، در نشست هم اندیشی مسئولین و فعالان قرآنی استان، با اشاره به آیه ۲۲ سوره ذاریات افزود: رزق همه انسان ها در آسمان ها و در دست خداست و رزق درجاتی دارد که پایین ترین درجه آن رزق مادی و بالاترین درجه آن رزق معنوی است که به تکامل و تعالی انسان منجر می‌شود.

وی ادامه داد: احساس نیاز به قرآن باعث حرکت میدانی و عملیاتی می‌شود و اگر در جایی کار ما موفق نیست اتصال ما به قرآن عمیق نیست.

مدیر کل تبلیغات اسلامی بیان کرد: پیامبر اکرم که محور اتصال عالم ملکوت به عالم ماده است و بهترین و بیشترین استفاده از قرآن را برده اند، بهترین الگو برای احساس نیاز همیشگی به قرآن است.

حجت‌الاسلام طاهری در خصوص استفاده بهینه از ظرفیت مدرسان قرآن،مبلغین و امکانات موجودی که در زمینه قرآن کریم داریم گفت: قطعا امکانات و تعداد مدرسان و مبلغینی که در حال حاضر با وجود همه کمبودها داریم خیلی بیشتر از مبلغین و امکانات زمان پیامبر است ولی توجه داشته باشیم به دلیل کسری بودجه نمی توان قرآن را تعطیل کرد.

وی افزود: راز موفقیت پیامبر اکرم این بود که پیامبراکرم (ص) قرآن مجسم بود، تجلی اسماء و صفات الهی بو د،هرکس پیامبر و خلقیات وی را می دید قرآن را مجسم می کرد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی تاکیدکرد: برای رونق قرآن در جامعه، اساتید و مربیان قرآنی سعی کنند به پیامبر و خلقیات رفتاری وی نزدیک شوند.

حجت‌الاسلام طاهری در ادمه درخصوص سند توسعه فعالیتهای رهبردی قرآنی بیان کرد: سند توسعه فرهنگ قرآنی برای نقشه راه خوب است و شایسته است مبنای کار قرآنی در استان این سند باشد ولی این سند نقشه عملیاتی نیاز دارد.

وی در ادمه افزود: نقش نهادی، نهادها در سند راهبردی فرهنگ توسعه مشخص شود و ارزیابی حرکات نیز مشخص شود،حرکات باید کیفی باشد و نه کمی.

طاهری همچنین بیان کرد: فعالیت ها قرآنی نباید براثر عمکرد ارزیابی شوند بلکه باید براثر میزان اثرگذاری ارزیابی و اولوینت بندی شوند.

وی در پایان گفت: جای گفتمان های قرآنی نیز در حال حاضر در فعالیت های قرآنی استان خیلی خالی است و برنامه ریزی ها باید طوری باشد که قرآن موصوف زندگی ها شود نه مضاف آن یعنی قرآن باید در متن زندگی قرار گیرد.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک