گفت و گو
پیوندهای تصویری
1399/02/29 تعداد بازدید: 27
print
پیشبرد نهضت اسلامی مهم ترین هدف رزمایش مواسات مؤمنانه است

حجت الاسلام طاهری گفت: در بحث انجام رزمایش همدلی هدف تنها توزیع بسته های غذایی نیست بلکه هدف نهایی در بحث مواسات پیشبرد نهضت اسلامی به معنای واقعی است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام مهدی طاهری، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری، ظهر امروز در جمع اعضای جمعیت بانوان فرهیخته این استان، با اشاره به اجرای طرح مواسات خاندانی در این استان زیر نظر اداره کل تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: در مرحله نخست باید بدانیم دلیل مطرح‌شدن این طرح چیست؟ این طرح با مسئله زن آغاز می‌شود و درنهایت به دنبال ایفای نقش زن در انقلاب اسلامی است.

وی با انتقاد از اینکه متأسفانه تاکنون به نقش زنان در جامعه توجه جدی صورت نگرفته است، افزود: در شرایط امروز جامعه نه‌تنها خاندان ازهم‌پاشیده شده است بلکه به سمت فروپاشی خانواده‌ها در حال حرکت هستیم و این‌یک تهدید جدی برای کشور است که باید موردتوجه قرار گیرد.

حجت‌الاسلام طاهری با تأکید بر اینکه در بحث رزمایش مواسات مؤمنانه هدف تعالی انسان است، خاطرنشان کرد: در بحث انجام رزمایش همدلی هدف تنها توزیع بسته‌های غذایی نیست بلکه هدف نهایی در بحث مواسات پیشبرد نهضت اسلامی به معنای واقعی است که نباید از آن غفلت شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری بابیان اینکه در استان به دنبال ایجاد گفتمان برتر درزمینهٔ امور بانوان هستیم، تصریح کرد: هدف ما انسجام‌بخشی به خانواده‌ها است که دراین‌بین خاندان نقشی کاربردی و اساسی دارد به شرطی که مبتنی بر انسان‌شناسی باشد.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح مواسات خاندانی در استان برای آن بانوانی است که می‌خواهند درزمینهٔ امور اجتماعی نقش مفید داشته باشند، اظهار کرد: نباید تنها به دنبال گزارش دهی باشیم اما هیچ اشکالی ندارد که فعالیت‌های جریان ایمانی را منتشر کنیم تا از این طریق فرهنگ‌سازی لازم در اجتماع صورت گیرد.

حجت‌الاسلام طاهری، انجام کار منسجم را لازمه پیشبرد امور این طرح دانست و افزود: به دنبال ایجاد یک نهضت تبلیغ عمومی در استان هستیم که قطعاً برای تحقق آن باید یک شبکه اجتماعی قوی داشته باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در پایان بابیان اینکه مبادا مسائل جزئی و حاشیه‌ای سبب قطع ارتباطات درون خاندانی شود، گفت: باید رشد و تربیت را وسط میدان عمل انجام دهیم تا گفتمان فرهنگی و دینی در جامعه فراگیر شود.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک