گفت و گو
پیوندهای تصویری
1396/06/11 تعداد بازدید: 59
print
وحدت و یک دلی رمز پیروزی و موفقیت های نظام مقدس جمهوری اسلامی است

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری در مراسم تکریم و معارفه ی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کیار، گفت: وحدت و یک دلی رمز پیروزی و موفقیت های نظام مقدس جمهوری است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی در نشست هفتگی معارف مدیران شهرستان کیار و مراسم تودیع و معارفه ی رئیس اداره ی تبلیغات اسلامی این شهرستان با تبریک هفته ی دولت، گفت: شهید رجایی و با هنر تمام عمر خود را برای دفاع از مکتب علوی نهادند و صداقت و تلاششان هم همین بود که در طول 28 روزه ی عمر دولت شان، اخلاقیات و رفتاری را از خود نشان دادند که مورد آمال و آرزوی همه ی دولت مردان بعد از خود است.

حجت‌الاسلام مرتضوی افزود: به خاطر همین اخلاص شهادت هم نصیب آنها شد و چون از اخلاقیات بسیار والایی برخوردار بودند به‌عنوان نمونه و الگو در نظام جمهوری اسلامی معرفی شدند تا ما راه را گم نکنیم و امام خمینی (ره) این شهیدان را علم کرد تا ما راه را با چراغ پر فروز شهید رجایی و شهید باهنر ادامه داده و بدهیم.

وی گفت: زندگی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افتخار است و برای ما که در دوران زندگی دو سید بزرگوار، امام خمینی (ره) و امروز هم امام خامنه‌ای مدظله العالی که حقیقتا خلف صالح امام هستند، هم زیسته ایم هم افتخار بزرگی است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری با اشاره به آیه ی 88 سوره ی یوسف بیان کرد: سخن همه ی ما امت اسلامی با امام زمان (عج) این است که « یَا أَیُّهَا الْعَزِیزُ مَسَّنَا وَأَهْلَنَا الضُّرُّ وَجِئْنَا بِبِضَاعَةٍ مُزْجَاةٍ فَأَوْفِ لَنَا الْکَیْلَ وَتَصَدَّقْ عَلَیْنَا ۖ إِنَّ اللَّهَ یَجْزِی الْمُتَصَدِّقِینَ به این معنا که ای آقا و مولای ما، ما با همه اهل بیت خود به فقر و قحطی و بیچارگی گرفتار شدیم و با متاعی ناچیز و بی‌قدر حضور تو آمدیم، پس بر قدر احسانت نسبت به ما بیفزا و از ما به صدقه دستگیری کن، که خدا صدقه بخشندگان را نیکو پاداش می‌دهد.»

وی افزود: استان چهار محال و بختیاری 2400 شهید، بیش از 7300 جانباز، نزدیک به 500 نفر آزاده داریم و وقتی همه ی این جانفشانی ها و تلاش ها کنار هم گذاشته می‌شود می‌گوییم أَیُّهَا الْعَزِیزُ جِئْنَا بِبِضَاعَةٍ مُزْجَاةٍ این چیزی است که ما داشتیم و البته استان ما در تمام طول تاریخ در مقابله با ظلم و استبداد خاموش و ساکت ننشست و در همه ی دوران ایثار و شهادت خصلت این مردم بوده و هست.

حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی در ادامه با اشاره رشادت های مردم استان چهار محال و بختیاری در زمان های گذشته، گفت: مردم استان چهار محال و بختیاری آزاده اند و هیچ گاه زیر بار ظلم و زور نبوده و نمی روند و با امام زمان خود می‌گوییم: آقا و مولای ما فَأَوْفِ لَنَا الْکَیْلَ وَتَصَدَّقْ عَلَیْنَا بر قدر احسانت نسبت به ما بیفزا و از ما به صدقه دستگیری کن.

وی افزود: با تمام تلاش هایی که شده و می‌شود باید گفت هنوز ما در آغاز راه هستیم و همه باید دست در دست هم دهیم تا در این اوضاع و این شرایط که استکبار و کوردلان جلوی چشم دنیا شهید حججی را سر می برند، به تبعیت از سید الشهدا جلوی این ظلم ها و این افکار جاهلی ایستادگی کنیم.

حجت‌الاسلام مرتضوی ادامه داد: ارباب های این انسان های فاسد، خبیث، مزدور و سیاه دل همان آمریکا و اسرائیل هستند که الان در درون لشکر اسلام وهابیت خبیث را جا کرده اند و وهابیت پست تر از یهود است و باید بدانیم که ملت ایران به خاطر داشتن اخلاص مانده و تا قیام حضرت مهدی (عج) هم خواهد ماند و جلوی این ظلم ها ایستادگی خواهد کرد.

وی با اشاره به نامه ی امام علی (ع) به مالک اشتر استاندار مصر افزود: طبق دستور امام علی به مالک اشتر در مورد نحوه ی حکومت داری و خدمت به مردم، دولت های بعد از انقلاب اسلامی همه با توجه به این فرمایشات و دستورالعمل به منظور خدمت به مردم قدم برداشته اند و بعد از 40 سال از انقلاب اسلامی اکنون شاهد شکوفایی و رشد در تمامی زمینه ها در تمام نقاط کشور عزیزمان هستیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری گفت: امام علی علیه السلام در این نامه اول به دریافت مالیات اشاره می‌کند و بعد از آن آباد کردن سرزمین و در ادامه اصلاح فرهنگی و فکری، کار عمیق دینی، ارتباط و انس مردم با قران و اهل بیت علیهم السلام را مورد تأکید قرار می دهد و ما باید بعد از گذشت 1400 سال به منظور رسیدن به این دستورات تلاش کنیم.

حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی در ادامه با تشکر از تلاش های حجت‌الاسلام سید حسن چراغی در شهرستان کیار، افزود: حجت‌الاسلام چراغی با تمام وجود در مدت دوسالی که در این شهرستان حضور داشتند به منظور ترویج و گسترش معارف اسلام ناب محمدی تلاش کردند و حقیقتا نیرویی متواضع، پرتلاش و از نیرو های فعال اداره کل تبلیغات اسلامی بوده و هستند و در آینده در سنگر دیگری به‌عنوان رئیس اداره ی تبلیغات اسلامی شهرستان فارسان خدمت خواهند کرد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری ادامه داد: حجت‌الاسلام محمد منصوری هم یکی دیگر از نیرو های مومن، فاضل، عالم، مدیر و مدبر و دوست داشتنی این اداره کل استدر اداره ی تبلیغات اسلامی شهرستان کیار مشغول به خدمت خواهند شد.

وی با اشاره ای به فعالیت های انجام شده در طول سال از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، بیان کرد: با توجه به کمی نیرو های اداره کل تبلیغات اسلامی که مجموعا 70 نفر هستیم باید جوابگوی یک میلیون نفر مردم استان چهار محال و بختیاری باشیم و خدا رو شکر تا این زمان همه ی تلاش خود را به منظور پیشبرد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی به کار برده ایم و با نشاط و از جان و دل در این راه قدم بر می داریم.

حجت‌الاسلام مرتضوی در پایان گفت: هیچ چیز در بین ما بهتر از وحدت نیست و اگر ما این وحدت را نداشتیم الان این موقعیت و این امنیت را در کشور نداشتیم و باید با تلاش و همکاری و همفکری هم دیگر ایرادات را رفع کنیم و روز به روز با بر طرف کردن نواقص پیروز تر از قبل باشیم تا چشم دشمنان مان کور شود.

گفتنی است این مراسم چهارشنبه 8 شهریور 96 در فرمانداری شهرستان کیار با حضور امام جمعه، فرماندار و مدیران ادارات این شهرستان، مدیران ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان ها، معاونین اداره کل تبلیغات اسلامی و مدیر کل تبلیغات اسلامی برگزار شد.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک