گفت و گو
پیوندهای تصویری
1396/08/30 تعداد بازدید: 33
print
هیئت های مذهبی ظرفیت خوبی برای تربیت جوانانی همچون شهید جیلان هستند

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری هیئت های مذهبی را ظرفیتی برای تربیت نسل مومن دانست و گفت: این جوانان به تبعیت از امام شهیدان در هر برهه ای مدافع حریم آل الله هستند.

 


 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی شهادت شهید مدافع حرم، خادم الحسین علیرضا جیلان را به ملت شهید پرور ایران اسلامی به‌ویژه مردم چهارمحال و بختیاری، اعضای تشکل های دینی شهرستان بروجن و خانواده معزز این شهید تبریک و تسلیت گفت.

حجت‌الاسلام مرتضوی افزود: این شهید گرانقدر چندین مدال افتخار به گردان دارد و ما به داشتن چنین جوانانی افتخار می‌کنیم، مدال اصلی ایشان مربوط به این است که عضوی از هیئت مذهبی فاطمیون شهرستان بروجن است و اینکه انسان در این برهه از زمان، به منظور احیای اهداف اهل بیت عصمت و طهارت زندگی خود را وقف کند و وقت خود را در این راه هزینه کند بالا ترین مدال و بالا ترین ارزش است.

وی ادامه داد: مدال دوم، مدال پر افتخار نوکری اهل بیت علیهم السلام و احیای مرام اباعبد الله الحسین علیه السلام است و اینکه این شهید بزرگوار از دل هیئت فاطمیون برخاسته و برای دفاع حریم اهل بیت علیهم السلام، چندین سفر به سوریه اعزام شده اند و در سفر هشتم به فیض شهادت نائل آمد، این نشان از صداقتی است که ایشان داشته.

حجت‌الاسلام مرتضوی با بیان اینکه مقام شهادت بالا ترین مقام است، گفت: به فرموده ی پیامبر خدا صلى الله علیه و آله: بالاى هر نیکوکارى، نیکوکار دیگرى است تا آن گاه که مرد در راه خدا کشته شود. پس، چون در راه خدا کشته شد، بالاتر از آن نیکى ارزشى وجود ندارد و این جوان بالا ترین مقام را به دست آورده که باید گفت خوشا به سعادتش.

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری بیان کرد: از عملکرد چنین جوانانی معلوم می‌شود که هیئت های عزاداری ظرفیت های خوبی هستند برای پرورش جوانانی که بتوانند به‌عنوان افسران فرهنگی در هر کجایی که وظیفه اقتضا کند در دفاع از حریم آل الله و اسلام، حتی بیرون از مرز های جغرافیایی ایران اسلامی جان شیرین خود را به تبعیت از سید و سالار شهیدان فدا کنند.

وی ادامه داد: برای مردم استان چهار محال و بختیاری، مردم شهید پرور شهرستان بروجن و به‌ویژه هیئت های مذهبی این شهرستان و برای خانواده ی این شهید بزرگوار این افتخار بزرگی است و امیدوار هستیم که این پرچم زمین نماند.

حجت‌الاسلام مرتضوی گفت: اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری شهادت این جوان دلاور و متخلق به اخلاق اسلامی را به مردم استان، مردم شهرستان بروجن، هیئت ها و تشکل های دینی این شهرستان و خانواده ی معزز و محترم این شهید بزرگوار تبریک و تسلیت عرض می‌کنیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری بیان کرد: امید است هیئت مذهبی فاطمیون و دیگر هیئت های مذهبی ما در تربیت نسل جوان، به‌ویژه در این برهه و این وضعیت فعلی، تلاش کنند و خداوند به آنها توفیق عنایت کند که ادامه دهنده ی راه این شهیدان عالی مقام باشند.

وی گفت: مردم شهرستان بروجن هم آن چنان که برای همه روشن است، تا کنون در ارتباط با دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام خوش درخشیده اند و باید گفت این بحث دفاع از حریم آل الله زمان و زمین خاصی نمی شناسد، هر کجا که وظیفه اقتضا کند باید دفاع کنیم.

حجت‌الاسلام مرتضوی افزود: الحمد الله رب العالمین طومار داعش که دست پرورده ی اسراعیل و استکبار جهانی که همان آمریکا است و احیانا بعضی از این کشور های اروپایی مثل انگلیس است، پیچیده شد و نقش اساسی در براندازی این دشمن قسم خورده ی اسلام و اهل بیت علیهم السلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی است، با همکاری جبهه ی مقاومت در عراق و سوریه.

وی ادامه داد: اگر شهادت طلبی جوانانی مثل شهید علیرضا جیلان نبود، قطعا همان طوری که مقام معظم رهبری مدظله العالی هم فرمودند، امروز ما در داخل ایران مجبور به مقابله با داعش بودیم و خدا را شکر می‌کنیم که امروز شاهد ریشه کن شدن این شجره ی خبیثه توسط این جوانان انقلابی هستیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری گفت: این بلیه ی مکتب برانداز شیعه به دست امریکا و توطئه ی عالمی استکبار که در کل یک جبهه هستند و جبهه ی باطل را شکل می دهند، شکل گرفت و هدفی جز شیعه کشی و ضربه زدن به اهداف ناب اسلام ناب محمدی (ص) ندارند و این شجره ی خبیثه با خون پاک شهیدانی همچون حججی و جیلان از روی این کره ی خاکی کنده شد.

حجت‌الاسلام مرتضوی بیان کرد: باید مواظب باشیم، چون که این فکر به اشکال مختلف از ابتدا بوده و هست و خواهد بود و ما باید با حفظ وحدت و یکدلی با دفاع از ولی فقیه و نظام اسلامی تمام نقشه های دشمنان اسلام را که امروز به شکل داعش بود و فردا ممکن است شکل دیگری پیدا کند را نقش بر آب کنیم.

وی در پایان گفت: ان شاءالله این نظام مقدس جمهوری اسلامی به سلامت به کاروان سالار اصلی امام زمان (عج) تحویل داده شود و در ذیل تاریخ بشریت نام این جوانان و این مردم در دفاع از حریم آل الله به نیکی برده شود.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک