گفت و گو
پیوندهای تصویری
1396/06/12 تعداد بازدید: 61
print
همه ی مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی در ترویج و گسترش دین وظیفه دارند

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری در مراسم معارفه ی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان فارسان گفت: همه ی مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی در ترویج و گسترش دین وظیفه دارند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی در مراسم معارفه ی رئیس اداره ی تبلیغات اسلامی شهرستان فارسان، گفت: با توجه به آیه ی ۶ سوره ی اعراف نه فقط پیامبران بلکه همه ی مردم و کسانی که دارای پست و مقامی هستند در پیشگاه خداوند مورد سوال قرار خواهند گرفت.

حجت‌الاسلام مرتضوی افزود: کسی که برای رضای خدا، خدمت به خلق و کمک به پیشبرد اهداف متعالی دین اسلام و معارف قرآن قدمی بردارد و کاری را عهده دار شود و به نحو شایسته انجام دهد، سعادت مند و رستگار خواهد شد و بر عکس کسی که از پست و مقام و وظیفه ای که بر دوش او نهاده شده، به منظور کسب دنیا و رز اندوزی استفاده کند، باید جوابگوی مردم و خداوند کریم باشد.

وی گفت: زندگی کردن این این زمان شکر دارد چون که به فرموده ی امام محمد باقر علیه السلام دین دارای چند رکن از جمله نماز، زکات، روزه، حج و ولایت است و ولایت کلید همه ی این امور است چون انجام نماز و زکات و روزه و حج را از زبان امیرالمومنین بشنویم و انجام دهیم، صحیح است و انجام این واجبات منهای ولایت فقط گمراهی به همراه دارد و باعث نزدیگی انسان به خدا نمی شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری با اشاره به قصه ی قرآنی حضرت ابراهیم و حضرت اسماعیل، بیان کرد: انسانی که با قرآن ارتباط ندارد، در هر پست و مقامی هم که باشد، در مسلمان بودن خود شک کند و حضرت ابراهیم طبق آیات قرآن تسلیم محض در برابر خدا بود.

وی افزود: کار ترویج و گسترش دین وظیفه ی همه ی مردم و همه ی مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ست و همه در این مهم نقش دارند، می‌شود گفت همه ی افراد جامعه سازمان تبلیغات اسلامی هستند.

حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی، با تشکر از زحمات کیانوش زمانی که به‌عنوان سرپرست چند وقتی امور اداره را سر و سامان بخشیدند، گفت: حجت‌الاسلام سید حسن چراغی از نیرو های متعهد، ولایی، متخلق به اخلاق اسلامی و با انگیزه ی اداره کل تبلیغات اسلامی است و ان شاءالله با پشتکار و جدیتی که در کار از ایشان دیده ایم به‌عنوان رئیس اداره ی تبلیغات اسلامی فارسان، همچون گذشته هم خوش بدرخشند.

گفتنی است، این مراسم پنجشنبه ۹ شهریور ۹۶ در اداره ی تبلیغات اسلامی شهرستان فارسان با حضور مدیر کل و معاونین اداره کل تبلیغات اسلامی مدیران ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان ها و مدیران ادارات این شهرستان، برگزار شد.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک