گفت و گو
پیوندهای تصویری
1396/06/30 تعداد بازدید: 46
print
همایش طلایه داران تبلیغ چهار محال و بختیاری در آستانه ی ماه محرم برگزار می شود

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری در نشست شورای فرهنگیِ تبلیغ از برگزاری همایش طلایه داران تبلیغ در این استان در آستانه ی ماه محرم خبر داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی گفت: مسئله ی اعزام مبلغ در استان چهار محال و بختیاری به صورت منسجم و یکپارچه از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی انجام نمی شود و نهاد های دیگری از جمله سپاه و اداره کل اوقاف و امور خیریه و دستگاه های دیگر هم بعضا ورود پیدا می‌کنند و اعزام هایی در مناسبت های مختلف دارند.

حجت‌الاسلام مرتضوی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود در ماه محرم امسال هزار و ۲۰۰ نفر مبلغ بومی و اعزامی مشغول به امر مقدس تبلیغ شوند، افزود: هر ساله در آستانه ی ماه مبارک رمضان و ماه محرم که عمده ترین و بیشترین اعزام انجام می‌شود همایش طلایه داران تبلیغ با حضور مبلغین و مبلغات اعزامی برگزار می‌شود و مهم ترین دغدغه ها و اولویت های تبلیغی بیان می‌شود که امسال هم این همایش در آستانه ی ماه محرم الحرام ۱۴۳۹ هجری پنجشنبه ۳۰ شهریور در مهدیه ی مصلی نماز جمعه ی شهرکرد برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: بعضی از اولویت هایی که روحانیون اعزامی باید در طول مدت تبلیغ از ان آگاهی داشته و در سخنرانی ها مد نظر قرار دهند و واقعا لازم و ضروری است در این همایش برای مبلغین اعزامی بیان می‌شود و به همین دلیل باید تمامی مبلغین در این همایش یک روزه حضور داشته باشند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری در نشست شورای تبلیغ افزود: مبلغین بومی و اعزامی در شناسایی آسیب های اجتماعی هر منطقه نقش بسزایی دارند و باید تلاش کرد بعد از شناسایی و رصد آسیب ها و معضلات اجتماعی راه کار هایی برای رفع این مشکلات ارائه داد و با مسئولین ذیربط در این موارد هم اندیشی کرد.

حجت‌الاسلام مرتضوی با اشاره به اینکه متأسفانه حمایت مالی از فعالیت های مبلغین اعزامی روز به روز از سوی دولت کم و کمتر می‌شود، گفت: هر چند انجام کار فرهنگی و مذهبی نیاز به خلاقیت و نو آوری و استعداد دارد که باید از سوی یک طلبه انجام شود، اما با رزق و بررق های جامعه ی امروزی و وجود شبکه های موبایلی و ماهواره ای باید جوری برنامه ریزی شود که دست یک طلبه برای انجام برنامه های متنوع خالی نباشد و حداقل ها را در اختیار داشته باشد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری گفت: مردم استان چهار محال و بختیاری برای انجام کار های مذهبی و حمایت از فعالیت های روحانیون سنگ تمام می گذارند و این جای تقدیر و تشکر دارد اما این استان در مقایسه با بیشتر استان های کشور از مناطق محروم است و با وجود خشکسالی های اخیر و وضع کشاورزی و دامداری نه چندان خوب آنها، نباید بیش از این انتظارداشت.

گفتنی است، نشست شورای فرهنگی و تبلیغ شنبه ۲۵ شهریور ۹۶ در اداره کل تبلیغات اسلامی برگزار شد.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک