گفت و گو
پیوندهای تصویری
1396/07/02 تعداد بازدید: 39
print
ماه محرم، ماه تلاش برای شناخت هر چه بهتر دین اسلام است

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری در همایش طلایه داران تبلیغ این استان که با حضور ۱۱۰۰مبلغ و مبلغه برگزار شد، گفت: ماه محرم، ماه تلاش برای شناخت هر چه بهتر دین اسلام است.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی در همایش طلایه داران تبلیغ که روز پنجشنبه ۳۰ شهریور ۹۶ در مصلی نماز جمعه شهرکرد، با اشاره به اینکه باید در کمین فرصت ها نشست و بهترین و بیشترین بهره را از فرصت ها برد، گفت: پیامبر گرامی اسلام فرمودند: در ایام زندگی شما، اوقات و فرصت های مناسبی را خداوند در اختیارتان قرار می دهد، بکوشید از آن فرصت ها استفاده کنید و دو ماه محرم و صفر فرصت خیلی خوبی برای سربازان امام زمان (عج) که از لحظه لحظه هایش استفاده ببرند.

حجت‌الاسلام مرتضوی افزود: مبلغین باید افکار حسینی را در جامعه انتشار دهند و انتشار افکار حسینی و اهداف واقعه ی عاشورا و قیام امام حسین باید با علم و مطالعه و دانش نسبت به این امر محقق شود.

وی ادامه داد: اسلام را باید عمیقا و از منبعش شناخت و منبع اسلام قرآن و احادیث است و با شعار دادن نمی شود اسلام را به جهانیان شناخت.

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری در همایش طلایه داران تبلیغ افزود: اسلام یک بلندگو دارد و آن هم مبلغین و روحانیون شیعه هستند، و پیامبر گرامی اسلام فرمودند: علما وارثان پیامبران هستند و مبلغین اول در علم باید از انبیا ارث ببرند و علم فقط در قرآن است.

حجت‌الاسلام مرتضوی با اشاره به اینکه ماه محرم بهترین زمان برای توبه و بازگشت است، گفت: علم به تنهایی کافی نیست و در کنار علم باید ایمان هم باشد و ایمان جز با توبه ی واقعی به دست نخواهد آمد و علم بدون ایمان ضرر به همراه دارد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری گفت: ماه محرم، ماه مبارزه، ماه تلاش و ماه جنگ بر علیه ضد ارزش هاست و در جنگ نرم فرهنگی، ماه محرم سنگر است و سنگر علما علم آنهاست و علم آنها علم انبیای الهی است.

وی با بیان اینکه مبلغین باید عامل به دستورات دین و علمی که دارند باشند و شعار به تنهایی به دین و معارف اسلام ضربه می زند، افزود: متأسفانه آسیب های اجتماعی در استان چهار محال و بختیاری رو به افزایش است و انتظار است مبلغین اعزامی در ماه محرم از علم و درایت خود به منظور شناسایی و حل معضلات موجود بهره ببرند و به حل مشکلات کمک کنند.

گفتنی است، همایش طلایه داران تبلیغ استان چهار محال و بختیاری در آستانه ماه محرم روز پنجشنبه ۳۰ شهریور ۹۶ در مصلی نماز جمعه ی شهرکرد برگزار شد.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک