گفت و گو
پیوندهای تصویری
1399/04/02 تعداد بازدید: 119
print
عمومی شدن تبلیغ اسلامی در جامعه از مهمترین اهداف است

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری همزمان با روز تبلیغ و اطلاع رسانی در مراسم تجلیل از فعالان تبلیغ دین گفت: عمومی شدن تبلیغ اسلامی در جامعه از مهم ترین اهداف است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام دکتر مهدی طاهری یکشنبه ۱ تیر ۹۹ در همایش گام دوم و انقلاب و تقدیر از مبلغان و فعالان عرصه تبلیغ با اشاره به اینکه عمومی شدن تبلیغ اسلامی در جامعه از مهم‌ترین اهداف در مسیر ترویج فرهنگ اسلامی است، گفت: به دنبال این هستیم که در مسیر گام دوم انقلاب، تبلیغ دین عمومی شود.

وی بیان کرد: همه مردم جامعه باید به‌نوعی مبلغ شوند و در مسیر حفظ ارزش‌ها حرکت کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: ماندگار بودن اندیشه‌های ناب اسلامی در پی دو اصل عمق تفکر و خلوص نیت است که بخشی از آن مربوط به فعالیت حوزه‌های علمیه و بخشی دیگر نیز وابسته به فعالیت میزبانان مبلغان رسالت الهی است.

وی بیان کرد: انسان‌های بسیاری بزرگی با میزبانی از مبلغان در جامعه زمینه تبلیغ را فراهم کردند که تلاش این افراد بسیار ارزشمند است.

وی در ادامه بیان کرد: تبلیغ اجتماعی در جامعه باید موردتوجه بیشتر قرار گیرد.

حجت‌الاسلام طاهری با اشاره به خوانش جدید امام خمینی(ره) از اسلام، اظهار کرد: ایشان خوانش جدید سیاسی و اجتماعی را تعریف کردند، در گام دوم انقلاب اسلامی تبلیغ منحصر به طلاب و روحانیون نمی‌شود بلکه تبلیغ افراد و چهره‌های اجتماعی، مسجدی، دانشگاهی، مدارس و.. . را نیز می‌توان در حوزه عمومی تبلیغ موردتوجه قرارداد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ۱۰ شهرستان در چهارمحال و بختیاری وجود دارد، بیان کرد: هفت اداره تبلیغات اسلامی در شهرستان‌ها فعال است که امیدواریم با حمایت مسئولان تمام شهرستان‌ها از اداره تبلیغات اسلامی بهره‌مند شوند.

تبلیغ دین اسلام یک وظیفه همگانی است

حجت‌الاسلام محمد علی نکونام با اشاره به اینکه تبلیغ دین اسلامی یک وظیفه همگانی است و تنها وظیفه مبلغان نیست، اظهار کرد: مبلغ دین منحصر به یک جمع و لباس خاص نیست بلکه هر فردی می‌تواند با حرکت در مسیر با امر به معروف و نهی از منکر بک مبلغ دینی باشد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد عنوان کرد: تبلیغ به معنای رساندن پیام الهی به افراد جامعه برای سالم‌سازی فرهنگ و جامعه است.

وی گفت: تبلیغ اسلام موجب زدودن آلودگی‌ها از جامعه می‌شود.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد تاکید کرد: مبلغان رسالت ویژه برای معرفی اسلامی و ترویج فرهنگ دینی در جامعه دارند.

وی ادامه داد: امروزه شاهد فعالیت گسترده دشمنان اسلام در برای ضربه زدن به فرهنگ اسلامی هستیم و دشمن از تمام ابزار و رسانه‌های خود در حال بهره گیری است تا تبلیغات ضد دین خود را انجام دهد.

وی بیان کرد: مبلغان در این میان وظیفه خطیری دارند و تبلیغ دین اسلام از اولویت‌های امروز جامعه به شمار می‌رود.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد ادامه داد: مبلغان با وجود تمام سختی‌ها در مسیر انجام وظیفه خود حرکت کنند و زمینه را برا گسترش بیشتر اسلام در جامعه فراهم کنند.

حرکت در مسیر گام دوم انقلاب زمینه ساز تحقق تمدن نوین اسلامی است

اقبال عباسی در همایش گام دوم تبلیغ و تقدیر از فعالان تبلیغ اسلامی با اشاره به اینکه حرکت در مسیر گام دوم انقلاب زمینه ساز تحقق تمدن نوین اسلامی است، اظهار کرد: حرکت در مسیر گام دوم انقلاب نیازمند توجه به خودسازی و جامعه پردازی و تمدن نوین اسلامی است.

وی گفت: خودسازی در این میان بسیار مهم است و تا خود سازی صورت نگیرد نمی‌توان توقع جامعه سازی داشت.

استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: تبلیغ اسلامی یک افتخار بسیار بزرگ برای مبلغان به شمار می‌رود.

وی گفت: مبلغان رسالت بسیار مهمی دارند و باید در این مسیر تلاش کنند که از تمام ظرفیت‌ها برای گسترش فرهنگ اسلامی بهره بگیرند.

وی عنوان کرد: باید از تمام ظرفیت‌های برای تبلیغ دین اسلام بهره گیری کرد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به تلاش مبلغان و روحانیون در مقابله با کرونا، بیان کرد: از ابتدای شیوع کرونا شاهد ورود روحانیون برای مقابله با کرونا بودیم و مبلغان نهایت همکاری را با نظام و دولت و دستورات بهداشتی متولیان بهداشت و سلامتی به‌ویژه در زمینه تعطیلی زیارتگاه‌ها و اماکن مذهبی ایفا کردند.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک