گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/09/05 تعداد بازدید: 20
print
سازمان تبلیغات اسلامی باید تولید کننده گفتمان برتر فرهنگی بشود

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه لازمه گفتمان جریان ساز تفکر سازنده است، گفت: سازمان تبلیغات اسلامی باید تولید کننده گفتمان برتر فرهنگی بشود.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام دکتر مهدی طاهری در نشست مدیران ادارات تبلیغات اسلامی استان با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی بناست گفتمان بر تر فرهنگی هر استانی باشد، گفت:این سوال مطرح است که آیا مسئولین ادارات شهرستانی ما مولد گفتمان برتر فرهنگی هستند و آیا این مسئولین قوی ترین فرد فرهنگی استان هستند، این مسئله ای است که همه ی مسئولین ادارات شهرستانی و مسئولین استانی در اداره کل تبلیغات اسلامی باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

حجت‌الاسلام طاهری با اشاره به اینکه قبل از ورود به سازمان تبلیغات اسلامی با گستردگی فعالیت های سازمان به این شکل آشنا نبودم، افزود: اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری در ۴۰ نشست و جلسه استانی عضو است و شرکت می‌کند و صاحب نظر است اما مخاطبین اصلی اداره کل هم هنوز فکر می‌کنند کار سازمان تبلیغات اسلامی فقط اعزام مبلغ است.

وی ادامه داد: تا زمانی که تولید کننده گفتمان برتر فرهنگی در استان نباشیم و به فرهنگ استان جهت ندهیم؛ نمی توانیم به آن جایگاهی که سازمان تبلیغات در جامعه دارد، دست یابیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی باید بعد از نماینده محترم و معزز ولی فقیه در استان نفر برتر گفتمان برتر فرهنگی در استان باشد و راهکار رسیدن به این مهم، مطالعه، تشکیل هیئت های اندیشه ورز قوی در تمامی حوزه ها و ایجاد گفتمان های قوی است.

حجت‌الاسلام طاهری گفت: انسان ها با تفکر خود ماندگار و تأثیر گذار می شوند و اگر ما بتوانیم جریانی را اغنای فرهنگی کنیم، ماندگاری نصیب ما خواهد شدو یکیاز مشکلاتی که به نظر می رسد در سازمان تبلیغات اسلامی ریشه دوانده، اداری شدن بیشتر از معمول کارکنان این نهاد عمومی غیر دولتی است و این اداری شدن ما را از جریان سازی دور کرده است.

وی با بیان اینکه لازمه ی گفتمان جریان ساز تفکر سازنده است، ادامه داد: اداره کل تبلیغات اسلامی دستگاهی است که همه اعضای آن مثل چرخ و دنده به هم مرتبط هستند و اگر یکی از آنها در انجام وظایف خود کوتاهی کند و یا فعالانه عمل نکند، بر روی خروجی کار همه تأثیر منفی خواهد داشت و اینجاست که باید هر کسی با تلاش و فعالیت بیشتر در صورت لزوم جای دیگری را پر کند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری افزود: یکی از ظرفیت های خیلی خوب این اداره کل جمعیت بانوان فرهیخته است و شاید بتوان گفت چند سالی است هیچ گونه اثری در اجتماع نداشته است و باید با ایجاد و جذب تفکرات روشنگرانه به این ظرفیت توجه ویژه شود.

حجت‌الاسلام طاهری یکی از کارها و فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی را مخاطب سازی دانست و گفت: کار دیگری که باید انجام دهیم این است که تبلیغ صنفی خود را در جامعه توزیع کنیم به این معنا که مسائل صنفی بر اساس اولویت احصا شود و بر اساس آن تولید فکر دینی شود و به جامعه تزریق شود و با شبکه سازی به تمام نقاط استان فرستاده شود.

وی با بیان اینکه ما موظف هستیم بین فرهنگ و حوزه ارتباط برقرار کنیم، افزود: روحانی با سواد خدمت بیشتری به عامه ی مردم می دهد و مبلغ کاهل و تنبل علاوه بر زیان رسانده به خود، به جامعه و دین هم ضربه خواهد زد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی از مدیران تبلیغات اسلامی شهرستان ها خواست بر دو موضوع خدمت اجتماعی و سرمایه ی اجتماعی تفکر کنند و طرح های خود را به منظور اجرا ارائه دهند و باید بدانیم که خدمت اجتماعی مردم را متوقع می‌کند ولی سرمایه ی اجتماعی همگان را به حفظ و نگهداری از آن ترغیب و تشویق می‌کند به نحوی که آن را سرمایه ی فردی خود می داند.

وی با بیان مثالی در این خصوص گفت: مدرسه ای که در محله ی آسیب پذیر واقع شده است و دانش آموز آن مدرسه به راحتی با معتاد و... آن محله در ارتباط است، اگر ماهی یک جفت کفش و یا البسه در اختیار آن قرار دهیم و به نحوی خدمت اجتماعی به آن کنیم، نمی توانیم آن را از آسیب های آن محیط حفظ کنیم، چرا که آن دانش آموزان سرمایه های اجتماعی جامعه ی ما هستند و باید فکری اساسی برای این سرمایه ها کرد.

حجت‌الاسلام طاهری ادامه داد: ما مسئولین ادارات پدران، خانواده ای هستیم به نام چهارمحال و بختیاری که وظیفه داریم خانواده ی خود را از گزند آسیب ها حفظ کنیم، حال اگر سازمان ها و ادارات مستقر در تهران حمایتی نکنند و اعتبارات رفته رفته کم و کمتر شود، ما هم باید دست روی دست بگذاریم و هیچ کاری از پیش نبریم ؟

مدیر کل تبلیغات اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت های خوب کانون مداحان استان و تجلیل از پیشکسوتان و پیرغلامان مداح در هیئت های مذهبی، گفت: با همفکری و هم اندیشی فعالان در حوزه مداحی و کانون مداحان، امسال بنا داریم طرحی را برای تشویق نوجوانان مداح و رویش های جامعه ی مداحی اجرا کنیم و بر اساس آن هر هیئت دو نفر نوجوانِ مداح معرفی می‌کند و با اجرای مسابقه بین تمامی نوجوانان شاخص ترین آنها شناسایی و از آنان تقدیر به عمل خواهد آمد.وی در پایان بیان کرد: ابلاغ های اداری تزئین کار ما باشد و نه اصل آن؛ اصل کار ما نجات فرهنگی این استان، احیای گفتمانِ هویت دینی استان و حرکت کردن به سمت ارزش های دینی و اسلامی و دست گیری از عامه ی مردم در این مسیر باشد.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک