گفت و گو
پیوندهای تصویری
1396/09/07 تعداد بازدید: 11
print
رجوع به فقها؛ مهمترین مسئله ی عصر غیبت

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری با بیان اینکه مهمترین مسئله ی عصر غیبت رجوع به فقها است، گفت: رجوع به فقها در عصر غیبت، نه یک امر مستحب، بلکه یک واجب شرعى است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی در مصاحبه ی تلویزیونی که روز دوشنبه 6 آذر 96 انجام شد، گفت: امام زمان (عج) سال 255 هجری قمری به دنیا آمدند و در سال 260 هجری بعد از شهادت پدر بزرگوارشان امام حسن عسکری علیه السلام به امامت رسیدند که غیبت صغری ایشان 69 سال طول کشید و از سال 329 هجری قمری هم غیبت کبری آغاز شده و تاکنون ادامه دارد.

وی ادامه داد: امیدواریم که خداوند منان به همه ی ما توفیق انجام وظایف مان در زمان غیبت کبری را عنایت فرماید و همان طور که از روایات معصومین علیهم السلام مشخص است، شناخت امام زمان (عج) و شناساندن این امام عظیم الشأن به جهانیان از جمله وظایف ما در عصر غیبت است.

حجت‌الاسلام مرتضوی گفت: مسلمانان جهان باید حداقل در قنوت یکی از نماز های یومیه ی خود دعای سلامتی امام زمان (عج) را زمزمه کنند و تلاش کنیم در زمان غیبت، وظایفی را که امام زمان (عج) به ما سفارش فرموده اند از جمله اقامه ی نماز، دادن زکات، امر به معروف و نهی از منکر و جنگ با کفار و مشرکین را به نحو شایسته انجام دهیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری بیان کرد: نکته ی دیگری که در عصر غیبت باید به آن توجه شود، این است که به فرموده ی خود امام زمان (عج) در زمان غیبت باید به فقها مراجعه کرد و این یعنی بحث تقلید که هر مسلمانی باید یک رساله ی عملیه داشته باشد و در انجام فروعیات دین به آن مراجعه کند.

حجت‌الاسلام مرتضوی با سفارش به اینکه کتاب « انسان 255 ساله» نوشته‌ی مقام معظم رهبری را همه تهیه و مطالعه کنند، گفت: ائمه(ع) همه‌شان یک حقیقت نوری‌اند، و هر صفت کمال که در یکی‌شان باشد، در دیگرشان نیز وجود دارد، ولی به تناسب شرایط زمان و اقتضاآت زمان، برخی صفات در بعضی از آنها ظهور و نمود بیشتری پیدا می‌کند و بدان صفت معروف می‌شود.

وی با اشاره به عمر کم امام زمان (عج) در زمان امامت و شبهه ای که وارد می‌شود، ادامه داد: این نکته مسئله ای است که در مورد انبیای الهی آن هم پیامبر اولولعزم یعنی حضرت عیسی علیه السلام هم وجود داشته و در سوره ی مریم و سوره ی قصص به آن اشاره شده است و حضرت عیسی در گهواره و چند روز بعد از ولادت سخن گفت و بیان داشت که بنده ی خدا هستم و خداوند به من کتاب و نبوت عطا کرده است و با این حساب، هر کاری را پیامبر عالم می تواند مقدر کند و انجام بدهد و مصلحت این بود که بعد از شهادت امام حسن عسکری علیه السلام، امام زمان (عج) در سن 5 سالگی به امامت برسند.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک