گفت و گو
پیوندهای تصویری
1396/03/22 تعداد بازدید: 24
print
دلیل غفلت ما از نعمت هایی که داریم، عدم معرفت است

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری در گردهمایی مداحان و شعرای آیینی و مسئولین هیئت های مذهبی، گفت: دلیل غفلت ما از نعمت هایی که داریم، عدم معرفت است.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی گفت: اهل بیت بالا ترین و بهترین عِدل قرآن هستند و به عبارتی قرآن ناطق هستند و اگر قرآن را به شکل انسان در بیاوریم می‌شود امام حسن مجتبی علیه السلام و اگر امام حسن مجتبی (ع)را به شکل کتاب در بیاوریم، قرآن مجید می‌شود.

حجت‌الاسلام مرتضوی مرتضوی افزود: خداوند رحمان در آیه ی 58 سوره ی اعراف می فرمایند: و سرزمین پاک، گیاهش به اذن پروردگارش فراوان و پربار بیرون می آید و آن سرزمینی که پلید است گیاهش جز اندک و بی خیر بیرون نمی آید و این یعنی از طینت انسانی پاک، باورها و ملکات و کارهای زیبا، و از طینت پلید، عقاید و صفات و اعمال پلید برمی خیزد.

وی ادامه داد: از کسی همچون هند جگر خوار فرزندی بیشتر از معاویه انتظار نیست چون که محل پرورش معاویه زمینی قابل نبوده، اما اگر زمین قابل بود همچون حضرت زهرا سلام الله علیها فرزندی پرورش می یابد همچون امام حسن مجتبی و امام حسین علیهما سلام، که پدر بزرگشان پیامبر، پدرشان امیرالمومنین و مادرشان حضرت زهرا سلام الله علیها است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری بیان کرد: امام مجتبی علیه السلام 47 بهار بیشتر در این دنیا نزیست، اما در این 47 سال زندگی حداقل 33 سال تمام زیر اشعه ی مستقیم وحی بوده است و مرتب نکات لازم هدایت بشر به او انتقال داده می‌شود و امام حسن علیه السلام آنچه برای هدایت بشر لازم بود را از پیامبر دریافت کرد و در سینه ی خود جا داد.

حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی با اشاره به سخنی از امام خمینی (ره) گفت: «ما مفتخریم که امام مجتبی (ع) از ماست و انتساب ما به ائمه معصومین علیهم السلام است» و این انتساب راحت به من و شما نرسیده و باید بدانیم که گاهی غفلت می را می گیرد و آنچه را دارم قدرش را نمی دانم و دلیل این غفلت هم کم شدن معرفت است.

وی ادامه داد: یک آیه فلسفه ی وجودی من و شماست و آن هم آیه ی 29 سوره فتح است و باید بدانیم که ماه رمضان ماه بهار قرآن است و شایسته است در این ماه به این آیه رجوع کنیم و تفاسیر این آیه را ببینیم و بخوانیم که در این آیه بیان شده است که محمّد فرستاده خداست، و کسانی که همراه اویند در برابر کفّار نیرومند و سرسخت و در میان خودشان مهربانند، آنها را همواره در حال رکوع و سجود می بینی که پیوسته فضل و بخشش خداوند و خشنودی او را می طلبند، نشانه عبادت و خشوع آنها در اثر سجده در رخسارشان پیداست این صفت آنهاست در تورات موسی، و صفت آنها در انجیل عیسی همانند زرعی است که خداوند جوانه های آن را از اطرافش برآورده و تقویت کرده تا کلفت و ستبر شده و بر ساقه های خود ایستاده به طوری که کشاورزها را به اعجاب وامی دارد، خدا چنین کرده تا به وسیله آنها کفّار را به خشم و غیظ آورد. خداوند به کسانی از آنان که ایمان آورده و عمل های شایسته انجام داده اند آمرزش و پاداشی بزرگ را وعده داده است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری بیان کرد: اگر این آیه را مصداق قرار دهیم و به آن عمل کنیم، می توانیم خود را به اهل بیت علیهم السلام منتسب کنیم و می‌شود گفت ائمه شفاعت ما را در روز جزا می‌کنند.

گفتنی است، مداحان، شعرای آیینی و مسئولین هیئت های مذهبی شهرستان های بن، سامان و شهر کرد شنبه 20 خرداد همزمان با ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام، به رسم هر سال با نماینده ی ولی فقیه در استان چهار محال و بختیاری و امام جمعه ی شهر کرد، دیدار کردند.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک