گفت و گو
پیوندهای تصویری
1396/05/04 تعداد بازدید: 41
print
خلاقیت و نو آوری؛ عامل مهم پیشبرد فعالیت های دینی و قرآنی

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری با بیان اینکه برنامه ریزی باعث جذب جوانان می شود، گفت: عامل مهم پیشبرد فعالیت های دینی و قرآنی، خلاقیت و نوآوری است.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام سید جعفرمرتضوی در نشست کارکنان این اداره کل، با اشاره به این که قدر چند صباح زندگی را باید دانست، گفت: نهج البلاغه در کنار قرآن کریم راه سعادت بشریت را مشخص کرده است و کسانی که به دنبال عاقبت به خیری هستند علاوه بر تلاوت و توجه به مفاهیم قران با مفاهیم نهج البلاغه هم باید آشنایی داشته باشد.

حجت‌الاسلام مرتضوی افزود: لحظات زندگی ما چون ابر بهار در گذر هستند و قبل از پیری باید خداشناسی و انس با قرآن و نهج البلاغه را سرلوحه ی زندگی خود قرار دهیم و ما باید تلاش کنیم تمام سکنات زندگی خود را مطابق با دستورات قرآن و اهل بیت علیهم السلام تنظیم کنیم.

وی با اشاره به اینکه کارکنان سازمان تبلیغات اسلامی در انجام امور اداری و خدمت به خلق و همچنین در زندگی عادی خود باید سرآمد و الگو باشند، گفت: متأسفانه بعضا مشاهده می‌شود ما علم به موضوعات دینی داریم اما در عمل دچار مشکل هستیم و باید بدانیم که دستوراتی که ائمه علیهم السلام بیان کرده اند را برای سعادت بشر عنوان کرده اند نه برای ثبت در کتب اسلامی.

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری بیان کرد: اولین مشخصه ی فرد خداشناس و مومن، توجه به نماز اول وقت و به جماعت است و شاخص اصلی در معیار سنجش توجه به نماز است و باید دید یک فرد در زندگی عادی خود نسبت به اقامه ی نماز چقدر ارزش قائل و چقدر حساس است.

وی افزود: کسی که در نماز و ارتباط با خدا کوتاهی می‌کند، صد در صد در ارتباط با خلق خدا هم دچار مشکل است و منظور از خلق خدا ارتباط با خانواده، همسایگان، دوست و همکار و ارباب رجوع است.

وی گفت: کسی که در زندگی خود به نماز اهمیت نمی دهد در هر کاری و هر شغلی که باشد، در کسب و کار هم دچار مشکل است و به این دلیل است که باید تلاش کنیم اسلام را و مفاهیم و دستورات آن را آن طور که هست، بفهمیم و بعد از فهم این دستورات عمل آن را سرلوحه ی کار خود قرار دهیم.

حجت‌الاسلام مرتضوی در بخش دیگری از سخنان خود در جمع کارکنان اداره کل تبلیغات اسلامی ادامه داد: تمام کارکنان این اداره کل با هم یک تیم واحد هستند و وظیفه ی ما ترویج معارف و مفاهیم دین اسلام و قرآن کریم در جامعه است، اگر تبلیغاتی در استان چهار محال و بختیاری برای اسلام انجام می‌شود، داعیه دارش کارکنان سازمان تبلیغات اسلامی در این استان هستند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، گفت: از ایده ها و طرح های نیرو های تازه نفس و جوان که تازه جذب به این نهاد انقلابی شده اند باید استفاده کرد و این نیرو ها باید با درایت و بصیرت مشکلات پیش روی فعالیت های قرآنی، فعالیت های تشکل های دینی و مشکلات اعزام مبلغ در استان را رصد و شناسایی کنند و به منظور رفع این مشکلات طرح و ایده های موفق ارائه دهند.

حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی با اشاره به اینکه مردم استان ما تشنه ی معارف دین و قرآن هستند، افزود: انجام کار و تلاش به منظور ترویج معرف دین نیاز به پول و اعتبار مالی ندارد و رفتار و گفتار ما باعث جذب جوانان پر شور و ترویج معارف دین می‌شود، باید راه کار هایی برای شناسایی و جذب هرچه بیشتر این استعداد ها کرد تا کار به صورت مردمی پیش برود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری ادامه داد: با برنامه ریزی خوب شاهد آن خواهیم بود که اداره، کارکنان، تشکل دینی، مداح،قاری و هیئت در تراز انقلاب خواهیم داشت و این مهم به دست نخواهد آمد مگر با نو آوری و خلاقیت.

گفتنی است، نشست کارکنان اداره کل تبلیغات اسلامی دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ در تالار جلسات این اداره کل با حضور کارکنان اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهر کرد و کارکنان اداره امور قرآنی چهار محال و بختیاری برگزار شد.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک