گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/09/06 تعداد بازدید: 22
print
جز به جریان مومن انقلابی به هیچ جریانی نمی شود امید داشت

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: در مسیر خدمت به دین خدا جز به ایمان، توکل به خدا و حرکت مومنانه ی جریان مومن انقلابی با انگیزه به هیچ جریانی نمی شود امید داشت.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام دکتر مهدی طاهری در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره شهرستان لردگان با اشاره به آیه ی ۱۴ سوره ی صف گفت: ما همه یکی در لباس طلبگی و یکی در لباس دیگری انصار خداوند هستیم و برای ترویج و نشر دین اسلام و مفاهیم قرآن تلاش می‌کنیم و مهم نیست بر روی صندلی های مسئولیت چه کسی نشسته باشد، مهم این است که سمت صندلی رو به سمت خدا باشد.

حجت‌الاسلام طاهری با اشاره به سخن امام خمینی (ره) که فرمودند:« نه تو سرباز من هستی و نه من سرباز تو، همه سرباز حضرت ولی عصر(عج) هستیم»، افزود: در مسیر حق و تلاش برای دین خدا هیچ کس ارباب و نوکر نیست بلکه همه در یک سطح و در یک مقام در تلاش هستند و سنت الهی در قرآن کریم این بوده که در این مسیر گروهی همراهی و حمایت می‌کنند و گروهی دیگر کارشکنی می‌کنند و همراهی نمی کنند.

وی با بیان اینکه بسیاری از انبیاء الهی و ائمه ما هم در مسیر توحید و در طول تاریخ همراهی نشدند، ادامه داد: اگر احیاناً ناملایماتی در طول مسیر خدمت متوجه ماست، بدانیم این سنت در طول تاریخ اینگونه بوده است اما این دوران بهترین موقعی است که برای تشیع فراهم است و ما باید از این فرصت بهره کافی را ببریم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری افزود: ناملایمات و نامهربانی هایی که در طول مسیرِ خدمت به دین خدا متوجه ما می‌شود، باعث رشد و تکامل ما خواهد شد، همانگونه که در حادثه ی برادران یوسف، افتادن یوسف در چاه باعث رشد و رسیدن یوسف به مقامات بهتر بود و ان شاء الله در این مسیر حرکت، جز با ایمان، توکل به خدا و حرکت مومنانه ی جریان مومن انقلابی با انگیزه به هیچ جریانی نمی شود امید داشت.

حجت‌الاسلام طاهری گفت: به صورت جد توصیه می‌کنم از ظرفیت ائمه جمعه استان و شهرستان ها، از نیروهای جوان مومن و انقلابی با انگیزه در شهرستان و از دیگر ظرفیت های موجود در شهرستان در مسیر حرکت خود استفاده کنید و اساس و اصل مهم این است که ما در هر حالی خدمت گذار به دین مبین اسلام و مردم شریف خود باشیم.

وی در ادامه با اشاره به کتاب صحیفه نور و منشور روحانیون امام خمینی (ره) بیان کرد: هیچ گاه اجازه ندهیم که به نام این لباس و قداست این لباس، حق مردم از بین برود، ممکن است کسی به واسطه این لباس به حق مردم اجحافی بکند و ما نباید اجازه دهیم چنین اتفاقی رخ دهد.

حجت‌الاسلام طاهری افزود: در مسیر خدمت با کسی عقد اخوت نبسته ایم و اگر کسی در مقام مسئولیت باشد و خدمت به مردم نکند، با او مقابله خواهیم کرد.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک