گفت و گو
پیوندهای تصویری
1399/02/29 تعداد بازدید: 6
print
توبه واقعی تنها با قرار گرفتن در مسیر ولایت حضرت علی محقق می شود

حجت الاسلام طاهری با اشاره به اینکه توبه واقعی تنها با قرار گرفتن در مسیر ولایت حضرت علی(ع) صورت می گیرد، گفت: داشتن محبت صرف به حضرت علی(ع) نجات بخش انسان نیست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام مهدی طاهری، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری، عصر دیروز ۲۵ اردیبهشت ۹۹ در برنامه زنده تلویزیونی ماه عاشقی که در ماه مبارک رمضان همه‌روزه از شبکه استانی جهانبین پخش می‌شود، با تسلیت ایام شهادت امام علی (ع)، به معانی مختلف رزق در قرآن کریم اشاره کرد و گفت: برخی مفسران رزق را همان رزق مادی معنی کرده‌اند و برخی دیگر آن را رزق معنوی دانسته‌اند؛ برای دسترسی به رزق معنوی که همه باید به دنبال آن باشند، قرآن کریم راهی را معرفی کرده است که اصطلاحاً به آن حب الله گفته می‌شود..

وی با تأکید بر اینکه هرکسی می‌خواهد از مسیری که رفته است بازگردد و در مسیر توبه قرار گیرد، باید به ریسمان محکم الهی متصل شود که این امر تنها در سایه ولایت امیر مؤمنان حضرت علی(ع) محقق می‌شود، افزود: به‌یقین تنها در سایه ولایت امام علی(ع) می‌توان به سمت خداوند حرکت کرد و غیرازاین مسیر دیگری برای بازگشت وجود نخواهد داشت.

حجت‌الاسلام طاهری با اشاره به اینکه توبه واقعی تنها با قرار گرفتن در مسیر ولایت حضرت علی(ع) صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: در این شب‌ها به خاطر دو اتفاق بزرگ دروازه آسمان باز است؛ یکی به خاطر نزول قرآن صامت و دیگری به خاطر نزول قرآن ناطق که همان امیر مؤمنان(ع) است.

وی با تأکید بر اینکه اگر قرار است قرآن در شکل یک انسان مجسم شود باید پیامبر اکرم(ص) را به نظاره نشست و هر کس می‌خواهد نسبت به پیامبر(ص) معرفت پیدا بکند باید علی ابن ابی‌طالب را بشناسد، تصریح کرد: شرط قبولی همه اعمال انسان داشتن فهم عمیق نسبت به ولایت حضرت علی(ع) است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به ابعاد مختلف ولایت حضرت علی(ع) اظهار کرد: ولایت فردی یکی از ابعاد ولایت حضرت علی(ع) است و این امر بامحبت به ایشان محقق می‌شود؛ تقریباً همه مردم استان شیعه و محب حضرت علی(ع) هستند که ازاین‌جهت باید به خود بالید.

وی محبت انسان به حضرت امیر(ع) را یکی از راه‌های غفران گناهان بیان کرد و گفت: داشتن محبت صرف به حضرت علی(ع) نجات‌بخش انسان نیست؛ باید بعد دیگر ولایت یعنی ولایت اجتماعی که همان معرفت است در وجود انسان شکل گیرد تا در مسیر صراط مستقیم قدم گذارد.

حجت‌الاسلام طاهری با اشاره به اینکه بسیاری از یارانی که در کنار حضرت علی(ع) بودند نسبت به ایشان محبت داشتند اما بوی از معرفت نبرده بودند و همین امر سبب انحراف آن‌ها شد، تصریح کرد: اگر می‌خواهیم در صراط مستقیم قرار گیریم باید به ابعاد اجتماعی دین توجه کنیم که نخستین لازمه‌اش تبعیت است.

وی بابیان اینکه در بحث فهم امور اجتماعی، امام(ع) در مسئله مواجهه با مردم و کارگزار حکومت اسلامی، همیشه در کنار مردم بود، خاطرنشان کرد: امام در مواجهه با مردم متواضع بود اما در برابر کارگزاران قاطعیت داشت و این درسی است که ما باید از ایشان بگیریم.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک