گفت و گو
پیوندهای تصویری
1396/10/12 تعداد بازدید: 38
print
تهیه و تولید ۱۰ مستند تلوزیونی در چهار محال و بختیاری

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بخیاری از تهیه و تولید 10 مستند تلوزیونی در 9 ماهه ی گذشته از سال 96 در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری حجت‌الاسلام مرتضوی در نشست ماهانه ی کارکنان این اداره کل گفت: با همکاری روابط عمومی سازمان مرکز و همچنین روابط عمومی این اداره کل در ۹ ماهه گذشته از سال، ۱۰ مستند تلوزیونی از فعالیت های روحانیون مستقر و دوتن از شهدای مدافع حرم استان تهیه و تولید شد.

حجت‌الاسلام مرتضوی با بیان اینکه فعالیت های روحانیون مستقر نیاز به حمایت دارد، افزود: در استان چهار محال و بختیاری بیش از هزار پارچه آبادی وجود دارد و با وجود شروع برنامه ی ششم توسعه باید گفت که ما فقط ۶۰ روحانی مستقر داریم و این برای این استان بسیار ناچیز است و نیاز به حمایت و کمک بیشتر مسئولین است.

وی در ادامه با اشاره به وجود پنج دبیرستان علوم و معارف اسلامی صدرا در استان، بیان کرد: مدارس صدرا از ابتدای تأسیس تاکنون موفق عمل کرده است و نتایج و خروجی حاصل از آنها رضایت بخش است، البته امیدواریم آموزش و پرورش در این خصوص با سازمان تبلیغات اسلامی همکاری بهتر و بیشتری داشته باشد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری گفت: راه اندازی اداره تبلیغات اسلامی دو شهرستان بن و سامان را نیز در دستور کار قرار دادیم و مکاتبات و رایزنی هایی با مسئولیت مربوطه انجام شده است که امید است در سال ۱۳۹۷ شاهد تأسیس اداره تبلیغات اسلامی در این دو شهرستان باشیم.

حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی افزود: برای اداره ی تبلیغات اسلامیِ دو شهرستان کیار و شهر کرد هم، مشکل مکان داریم که با فرمانداری این دو شهرستان هم مکاتبه و صحبت هایی شده است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به ساخت، تکمیل و تجهیز خانه های عالم، بیان کرد: در حال حاضر در استان چهار محال و بختیاری ۱۷۴ خانه ی عالم وجود دارد که این تعداد خانه های عالم با مشارکت های مردمی و حمایت های اداره کل تبلیغات اسلامی ساخته شده اند.

حجت‌الاسلام مرتضوی گفت: سعی و تلاش ما این است که در تمام این خانه های عالم که بیشتر در مناطق روستایی هستند، یک نفر عالم مستقر کنیم، اما با توجه به کمبود اعتبارات فرهنگی موفق به تحقق این مهم نشده ایم.

گفتنی است، نشست ماهیانه ی کارکنان اداره کل تبلیغات اسلامی با حضور کارکنان اداره امور قرآنی و اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهر کرد، یکشنبه ۱۰ دی ۹۶ در تالار جلسات این اداره کل برگزار شد.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک