گفت و گو
پیوندهای تصویری
1399/07/12 تعداد بازدید: 82
print
تجلیل از ۳۶ بانوی جانباز چهارمحال و بختیاری

توسط قرارگاه فرهنگی بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری در هفته دفاع مقدس از 36 بانوی جانباز این استان تجلیل شد.

 

به گزارش روابط عمومی تبلیغات اسلامی چهارمحال‌ و بختیاری، حجت‌الاسلام مهدی طاهری، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در مراسم تجلیل از رشادت‌های شیرزنان جانباز استان که ۷مهر ۹۹ در نمایشگاه دفاع مقدس استان برگزار شد، با گرامیداشت رشادت‌های مردان و زنان دلاور در دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم از اهل ایمان پرسیدند «یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا هَلْ أَدُلُّکُمْ عَلى‌ تِجارَةٍ تُنْجِیکُمْ مِنْ عَذابٍ أَلِیمٍ»، لذا این مسیر دارای دو شرط یعنی ایمان به خدا و جهاد در راه خداست.

وی ادامه داد: ایمان به معنی رسوخ یک اعتقاد در دل است، خیلی‌ها باورهایی دارند که باور راسخ و استوار نیست، در قرآن از افرادی سخن گفته شده که ایمان به معنی باور و اعتقاد دارند اما برخی افراد نیز ایمانشان محدود به خانه‌نشینی و به عبادت پرداختن است اما گام دوم هدایت الهی یعنی «جهاد فی سبیل‌الله» که موجب نجات از عذاب است را نمی‌پیمایند.

حجت‌الاسلام طاهری تصریح کرد: تجارت پایداری که قرآن کریم به ما می‌آموزد دو پایه دارد اول ایمان راسخ است و بعد پرداخت هزینه‌هابرای ایمان است؛ این درحالی است که ایمان برخی افراد در قلب‌هایشان رسوخ نکرده لذا باوری برای پرداخت هزینه‌های ایمان در فرد شکل نمی‌گیرد؛ چنین افرادی اهل نماز، روزه و عبادت هستند اما اهل پرداخت هزینه برای اعتقاد نیستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در خصوص کیفیت هزینه مذکور با استناد به آیه ۱۱۱ سوره توبه، بیان کرد: بر اساس این آیه شریفه «إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ»، هزینه می‌تواند پرداخت جان و مال در راه خدا باشد بنابراین قرآن، راه نجات از عذاب الیم را مجاهدت در راه خدا عنوان می‌کند.

حجت‌الاسلام طاهری با بیان اینکه میان «جهاد» و «حرب» تفاوت وجود دارد، تأکید کرد: بر اساس کلامی از امیرالمؤمنین(ع)، خداوند باب جهاد را برای برخی افراد خاص گشود باید گفت که بسیاری از ملت‌ها جنگ‌هایی را با کشته‌های فراوان پشت سر گذاشتند اما جهاد اتفاق نیفتاد بلکه جنگ بود. ما در دفاع مقدس جهاد کردیم که نجات‌بخش و کمال‌آفرین بود و ما را به قله‌ای رهنمون ساخت که از همه تعلقات جدا کرد و به کمال رساند.

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: ما در دفاع مقدس، جنگ نکردیم بلکه خداوند فرصت جهاد فی سبیل‌الله را به ما عطا فرمود که کارخانه انسان‌سازی بود و این باب برای هیچ ملتی گشوده نشد، همچنین قاعده جهاد فی سبیل‌الله این است که با رضایت ولی‌فقیه جامعه همراه باشد که این مهم در دفاع مقدس محقق شد.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک