گفت و گو
پیوندهای تصویری
1399/03/24 تعداد بازدید: 130
print
برای مدیریت پارک ها باید به دنبال طراحی میدان باشیم

حجت الاسلام طاهری با تأکید بر اینکه برای مدیریت پارک ها باید به دنبال طراحی میدان باشیم، گفت: در طراحی میدان باید مراقب باشیم قرار نیست پارک مسجد شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام مهدی طاهری، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری، عصر دیروز در نشست برنامه‌ریزی فعالیت‌های فرهنگی در پارک ملت، با طرح این پرسش که تاریخچه پارک در فرهنگ تمدن اسلامی چیست و کجاست؟ خاطرنشان کرد: در فرهنگ تمدن اسلامی پارک به‌عنوان یک ضرورت دیده نمی‌شود بلکه یک اضطرار است.

وی بابیان اینکه آنچه در فرهنگ اسلامی به‌عنوان ضرورت موردتوجه قرارگرفته دشت و کوه است، گفت: برای اداره پارک نیازمند تدوین یک طرح نظری هستیم؛ باید یک گفتمان جدی ناظر به ماهیت پارک شکل گیرد و این از ضرورت‌ها است.

حجت‌الاسلام طاهری با اشاره به اینکه متأسفانه در حوزه تمدن اسلامی هیچ طرح نظری برای اداره پارک ها وجود ندارد، افزود: نخستین مطالبه ما در این راستا باید از حوزه‌های علمیه و دانشگاه باشد؛ به‌یقین شهرداری‌ها برای اجرا باید وارد میدان عمل شوند اما تدوین طرح‌های نظری باید از سوی نخبگان حوزوی و دانشگاهی انجام شود که در این زمینه تاکنون اتفاقی صورت نگرفته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به راه‌اندازی پارک بانوان در شهرکرد از ۱۰ سال پیش تصریح کرد: پرسشی که امروز باید مطرح شود این است که چرا پارک بانوان تأسیس شد و آیا این پارک توانسته به اهداف خود برسد یا نه؟

وی با تأکید بر اینکه برای مدیریت پارک‌ها باید به دنبال طراحی میدان باشیم، اظهار کرد: در طراحی میدان باید مراقب باشیم قرار نیست پارک مسجد شود؛ باید به دنبال شناخت ظرفیت‌های پارک برای پیشبرد جریان انقلاب باشیم و این کار آسانی نیست.

حجت‌الاسلام طاهری با اشاره به ظرفیت‌های موجود در پارک برای پیشرفت فرهنگ اجتماعی خاطرنشان کرد: مسائل مربوط به پارک‌ها تنها با برگزاری صرف نماز جماعت حل نمی‌شود؛ باید به دنبال ایجاد خیمه معارف در پارک‌ها باشیم که تحقق آن نیازمند یک برنامه‌ریزی جامع است.

وی بابیان اینکه استخراج نظام ظرفیت‌های پارک برای پیشبرد اهداف دینی است، ابراز کرد: شناخت و احصا ظرفیت‌های درون پارک با گفتمان و گفت‌وگو محقق می‌شود؛ باید برنامه‌های شاخصی که در پارک‌های کشور برگزار می‌شوند را رصد کنیم و نقاط قوت آن‌ها را استخراج و به صورت یک نظام جامع در استان درآوریم.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک