گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/11/19 تعداد بازدید: 13
print
انقلاب اسلامی مبدأ جریان و حرکت مقاومت شیعی در عالم است

حجت الاسلام طاهری با بیان اینکه انقلاب ما در مسیر خدا حرکت می کند، گفت: انقلاب اسلامی مبدأ جریان و حرکت مقاومت شیعی در عالم است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام دکتر مهدی طاهری در همایش جشن عبادت و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی که در اداره کل دادگستری استان با اشاره به آیه ی ۴۹ سوره بقره گفت: بررسی و مطالعه ی تاریخ بیانگر این مسئله است که در زمان طاغوت و شاهنشاهی پهلوی، آمریکایی ها چنان جسارتی پیدا کرده بودند که زنان ایرانی را حفظ حرمت نمی کردند و انقلاب اسلامی به واسطه ی حضرت امام خمینی (ره) ملت ایران را از چیرگی اجانب و دشمنان نجات داد.

حجت‌الاسلام طاهری با تشریح قسمتی از زندگی حضرت موسی و وقایع تاریخی زمان حضرت موسی، افزود: متأسفانه خیلی از کوتاه فکران و وابستگان به تفکر غربیِ زمان حال ما همان حس و حال مردم زمان حضرت موسی را دارند، به نحوی که بعد از نجات از یوغ استکبار و رسیدن به جامعه ی اسلامی و استقلال، ناشکر هستند و گلایه از وضعی دارند که خودشان عامل اصلی به وجود آمدن این اوضاع هستند.

وی تبعیت از خداوند کریم و پیروی از دستورات الهی را تنها راه پیروزی دانست و ادامه داد: قرآن کریم بیان می‌کند که خداوند است که پیامبران الهی از جمله موسی را هدایت، همراهی و کمک می‌کند و خدای حضرت موسی در زمان حال و در زمان پیروزی انقلاب هم بود، در زمان حضرت موسی وقتی قوم موسی پشی رود نیل رسید، راه بسته بود و خداوند امر کرد که به آب بزنند تا راه باز شود و وقتی فرعون به رود رسید، راه را باز شده دید و به آب زد که در وسط رود راه بسته شد و همه غرق شدند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: در زمان حمله ی آمریکایی ها به ایران در صحرای طبس هم راه باز بود، چون هیچ نیروی نظامی و هیچ قدرتی برای مقابله با آنها نبود، اما خدا با انها کاری کرد که در تاریخ ماند و دشمنان ما باید از چنین واقعه ای درس بگیرند.

حجت‌الاسلام طاهری بیان کرد: مردم موسی بعد از رهایی از دست فرعون و بعد از اینکه به سرزمین دیگری پا نهادند و مردمی را دیدند که بتی به نام خدا برای خود درست کرده و می پرستیدند، به موسی گفتند که برای ما هم خدایی قرار ده که ما خدایی نداریم، عین این واقعه در زمان بعد از انقلاب هم رخ داد، اما به شکل دیگری؛ عده ای پیروزی را در وابستگی به غرب می دانند و به فکر ایجاد کردن بتی به نام بت غرب هستند و به شدت به دنبال پرستش آن هستند و از خداوند در امور خود غافل شده اند.

وی با تصریح به اینکه یکی از عوامل انحراف یک ملت جهل خود مردم و جهل مسئولینی است که سکان دار راهبری یک جامعه هستند، خطاب به دانش آموزان گفت: آینده این کشور در دستان شما دانش آموزان است که باید با سعی و تلاش خود و با کسب علم همراه با معرفت این آینده را به نحو شایسته بسازید.

حجت‌الاسلام طاهری اشاره ای به داستان های قرآنی از جمله قصه حضرت یوسف و حضرت ابراهیم کرد و افزود: آیات قرآن اشاره به این موضوع دارد که خداوند کریم می فرماید اگر اهل ایمان شدید شما را یاری خواهم کرد و نصرت خواهم داد و خداوند اگر بخواهد به کسی عزت و قدرت دهد او را به سختی هایی از جمله به چاه افتادن و به آتش افتادن می آزماید و فرد با ایمان مشکلات و سختی های پیش روی خود را بلا و گرفتاری نمی داند بلکه رحمتی از سوی حق می پندارد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی با بیان اینکه امام خمینی (ره) سیر تحولات تاریخی را جهشی از سنخ خدا بخشید، گفت: انقلاب ما از مسیر کفر نمی گذرد و از مسیر خدا می گذرد و خداوند کافران را یاری نمی کند.

حجت‌الاسلام طاهری خطاب به مادران افزود: در تربیت نسل مومن انقلابی با انگیزه قوی تر و مصمم تر باشید و بدانید که دشمن امروز ما به فکر نابودی بنیان خانواده و تربیت اسلامی فرزندان ماست.

وی در پایان گفت: شهید سلیمانی بعد از شهادتش دستش برای تربیت انسان هایی در افق بین المللی باز تر است و ان شاء الله بتوانیم به جریان و حرکت مقاومت شیعی در عالم بپیوندیم.

گفتنی است، این مرسم روز پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸در اداره کل دادگستری برگزار شد.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک