گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/01/07 تعداد بازدید: 51
print
همزمان با سال ۱۳۹۷ فعالیت ۱۴۷ مبلغ و مبلغه با ۲۸۵۰ نفر روز تبلیغ در شهرستان کیار

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کیار از فعالیت های تبلیغی شهرستان کیار در سال ۹۷ خبر داد و گفت: ۱۴۷ مبلغ و مبلغه با ۲۸۵۰ نفر روز تبلیغ در شهرستان کیار فعالیت داشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال وبختیاری، حجت‌الاسلام محمد منصوری بروجنی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کیار با اعلام این خبرافزود: ۱۴۷ مبلغ و مبلغه با ۲۸۵۰ نفر روز تبلیغ در برنامه های مناسبتی سال ۹۷ این شهرستان فعالیت داشتند که از این تعداد ۱۰۰ نفر مبلغ برادر و ۴۷ نفر مبلغه خواهر بودند.

منصوری بروجنی با اشاره به اینکه این فعالیت های تبلیغی در دهه اول محرم الحرام، ماه مبارک رمضان، دهه آخر صفر، هفته وحدت، ایام فاطمیه، دهه ولایت، طرح هجرت تابستان، ایام اعتکاف و ایام نیمه شعبان انجام شد، گفت: تمامی روحانیون اعزامی و بومی به تبلیغ نوین روی آورده اند و تبلیغ نوین شامل هر نوع تبلیغی است که چهره به چهره نباشد و شامل تبلیغ مکتوب و هنری، تبلیغ در رسانه و تبلیغ در فضای مجازی است که فضای مجازی هم شامل سایت ها و وبلاگ ها، شبکه های اجتماعی و همچنین شبکه های پیام رسان است.

منصوری بروجنی تاکیدکرد: مبلغین و مبلغات درماموریت خود علاوه برترویج احکام نورانی اسلام، نسبت به ایجاد انگیزه در احیای سنت حسنه، فریضه زکات، اقامه نماز و فریضه امر به معروف ونهی ازمنکر همت وتلاش فراوانی داشتند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کیار حضور و استقبال خوب مردم و به‌ویژه نوجوانان و جوانان در برنامه های فرهنگی و قرآنی، تنوع فعالیت های انجام شده و به روز بودن فعالیت ها، استفاده از ظرفیت مدارس و مراکز علمی آموزشی برای تبلیغ فرهنگ دینی را از جمله نقاط قوت فعالیت های تبلیغی دانست و افزود: متأسفانه نبود زیر ساخت های مناسب در این شهرستان، کمتر برخوردار بودن مناطق شهری و روستایی از سایر امکانات اجتماعی و رفاهی، کمبود خیّر در این شهرستان به دلیل مشکلات اقتصادی که مردمِ کشاورز و دامدارِ این منطقه گرفتار آن هستند و عدم تطابق اعتبارات دولتی با این حجم از نیاز ها و خواسته های مردم از جمله نقاط ضعف، در انجام فعالیت های مبلغین و مبلغات است که امید است به همت مسئولین و با همکاری مضاعف آنها بتوان در سال ۹۸ آنها را تا حد مطلوبی مرتفع کرد.

منصوری با بیان اینکه فعالیت های تبلیغی و اعزام مبلغ در شهرستان کیار نسبت به سال قبل ۱۴ درصد افزایش داشته است، ادامه داد: در مناسبت های تبلیغی سال۹۷ تعداد اقامه نماز در مساجد ۲۱۸۰وعده و در ادارات ۵۶۰وعده توسط مبلغین برگزار شد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک