گفت و گو
پیوندهای تصویری
1397/02/09 تعداد بازدید: 3025
print
نیاز امروز مبلغین در عرصه تبلیغ، روانشانسی و محیط شناسی تبلیغ است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان فارسان از نشست با روحانیون مستقر ازنحوه تبلیغ و موانع آن خبر داد و گفت: نیاز امروز مبلغین در عرصه تبلیغ، روانشانسی و محیط شناسی تبلیغ است.

 

به گزارش روابط عمومی کل اداره تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری،حجت‌الاسلام سید حسن چراغی رئیس اداره تبلیغات شهرستان فارسان در رابطه با اهمیت تبلیغ گفت:تبلیغ در اسلام به معنای رساندن حقایق و معارف اسلامی و دعوت مردم به رعایت و اطاعت از فرامین الهی است، آنچه ما به آن اعتقاد داریم یعنی رساندن حقایق و واقعیت ها به گوش مردم جهان، معنای واقعی تبلیغ است.

وی درادامه افزود: رفتار و عمل یک مبلغ هر لحظه مبلغ دین است پس با رفتارمان معجزه زندگی دیگران باشیم.

چراغی در ادامه تصریح کرد: مبلغین؛ وظیفه ی سنگینی بر عهده دارند و باید مثل آب روانی باشند که به دیگران در منطقه تبلیغی شان با ذکر معارف الهی و نشان دادن صراط مستقیم به آنها زندگی ببخشند.

وی تشریح کرد:تبلیغ در اسلام، موضوعی است که دارای اهمیت ویژه ای است. درک اصول، شرایط، ویژگی ها و ابزار تبلیغ می تواند راه گشای ما در این عصر باشد. پیامبر اکرم(ص) با به کارگیری یک سیرۀ تبلیغی منسجم توانست ایده های ناب و زلال الهی را به گوش جهانیان برسانند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان فارسان در ادامه این نشست ها با توجه به اهمیت مسجد اظهار کرد: رشد فرهنگ دینی مردم و تاثیر آن بر جهت گیریهای سیاسی جامعه و بافت و ساختار حکومت، لازمه ی یک مدیریت دقیق و بی حاشیه است که آن مدیر می تواند یک مبلغ دین باشد.

چراغی در پایان خاطرنشان کرد:گسترش اسلام نیز بیش از هر عاملی با فعالیت‌ها و فداکاری‌های مبلغان دینی پیوند داشته و تا روز قیامت ادامه خواهد داشت.

گفتنی است این نشست ۸ اردیبهشت ۹۷ در محل تبلیغ مبلغان مستقر شهر ستان فارسان بر گزار شد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک