گفت و گو
پیوندهای تصویری
1397/02/16 تعداد بازدید: 1387
print
نشر معارف مهدوی بهترین الگو برای جوانان و نوجوانان است

رئیس اداره تبلیغات شهرستان فارسان از برگزاری گفتمان دینی در مدارس شهرستان فارسان خبر داد و گفت:نشر معارف مهدوی بهترین الگو برای جوانان و نوجوانان است.

 

به گزارش روابط عمومی کل اداره تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام سید حسن چراغی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان فارسان گفت: گفتمان دینی مهدویت با حضور حجت‌الاسلام غفار رئیسی درمدارس صدرا شهر فارسان برگزار شد.

حجت‌الاسلام چراغی در ادامه گفت:این گفتمان ها در اردیبهشت ۹۷ در دبیرستان های صدرا شهرستان فارسان و بعضی از مدارس این شهرستان بر گزار شد.

رئیس اداره تبلیغات شهرستان فارسان در جمع دانش آموزان مدرسه صدرا دوره اول گفت: امروزه که بشریت در جهالت مدرن به سر میبرند و این ابزار جدید همه عالم و آدم را به سراشیبی سقوط نزدیک نموده و بی عدالتی، ستم سالاری، اخلاق گریزی و هزاران فاجعه ی دیگر در جهان بیداد ‌می کنند وآینده بشر هر روز تاریک تر شده، بحث از مهدویت از هر زاویه ای که انجام شود درحقیقت بحث از نویدها، سعادت ها، اخلاق، عدالت، ترسیم آینده درخشان برای بشراست.

چراغی در ادامه افزود: از جمله مسائل مهم و اساسی در بحث مهدویت، جریان خلافت الهی است، چون که مسئله خلافت الهی در زمین است مثل داستان کشتی حضرت نوح و یا کشتی حضرت موسی و خضر علیهما السلام و مانند آن ها نیست که یک موضوع شخصی و معینی بوده و سپری شده باشد، بلکه جریان خلافت مستمر است، به گونه ای که اصل خلافت از قلمرو نبوّت و رسالت فراتر رفته و به امامت رسیده است.

حجت‌الاسلام چراغی با اشاره به روایتی از امیر المومنین علیه السلام یادآور شد: حضرت مهدی علیه السلام در تاریکی فتنه ها با چراغ روشن ظهور‌می کند و مردم را از بردگی و اسارت رهایی داده و مظلومان ستم دیده را از دست ستمگران نجات‌می دهد.

گفتنی است این نشست در مدرسه صدرا دوره اول بر گزار شد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک