گفت و گو
پیوندهای تصویری
1397/11/30 تعداد بازدید: 46
print
نجات دو نفر گرفتار در برف کوهستان توسط روحانی شهر صمصامی

مسئول گروه تبلیغی «شفا» کوهرنگ از نجات دو نفر گرفتار در برف کوهستان، ساعت ۱ بامداد در بدترین شرایط ممکن توسط روحانی بومی صمصامی خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان، حجت‌الاسلام رضا نظرپور مسئول گروه تبلیغی «شفا» گفت: نقش نیروهای مردمی و بالاتر از آن نقش این روحانی در کنار نیروهای مردمی در نجات حادثه دیدگان بسیار مؤثر بود و حتی پس از این اتفاق، استقبال مردم منطقه نسبت به کار تبلیغی گروه بیشتر شد.

حجت‌الاسلام نظرپور با تشریح حادثه رخ داده برای دو جوان در ارتفاعات دزک صمصامی که منجر به نجات آنان توسط حجت‌الاسلام محمد جمالپور روحانی بومی شد، افزود: به مناسبت ایام فاطمیه، گروه تبلیغی شفا به مدت ۱۰ روز در منطقه فعال بود که در همین ایام تعدادی از اهالی منطقه دچار حادثه در مناطق صعب العبور و برفی شدند.

وی ادامه داد: با بروز حادثه برای یکی از اهالی گرفتار شده در برف، چهار نفر از اهالی به کمک فرد مذکور رفتند که از این چهار نفر دو نفر سقوط کرده و جان باختند.

نظرپور در ادامه بیان کرد: دو نفری دیگر با وضعیت دشوار و برف و سرما در کوهستان گرفتار شدند که به دلیل شرایط خطرناک و دشوار منطقه کسی حاضر به ادامه عملیات نجات نشد که در این بین حجت‌الاسلام جمال پور با خستگی زیاد و برف و سرما به تنهایی به جستجو ادامه می دهد و با بالا رفتن از کوهستان توانست در ساعت ۱ بامداد آن دو نفر دیگر پیدا کند و نجات دهد.

وی تصریح کرد: حجت‌الاسلام جمال پور دو مصدوم را در شرایطی پیدا کرد که پای یکی از آنها جراحت عمیق و یخ زدگی داشت و اگر جرأت، جسارت و تجربه کوهنوردی این طلبه نبود، آن دو نفر نیز کشته می شدند.

نظرپور اظهار داشت: در این حادثه که در بهمن ماه ۹۷ در منطقه صمصامی رخ داد، منجر به سقوط و کشته شدن ۳ نفر از اهالی دزک صمصامی شد که از این رسانه گروه تبلیغی شفا این حادثه را به خانواده کشته شدگان تسلیت عرض می‌کند.

گفتنی است، مهارت حجت‌الاسلام محمد جمال پور در زنبورداری، ماهیگیری، سوارکاری، کوهنوردی و شنا زبانزد مردم منطقه است که این مهارت ها و تجارب منجر به نجات جان دو نفر از اهالی منطقه صمصامی شد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک