گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/05/20 تعداد بازدید: 66
print
فعالیت 159 مدرسه صدرا در کشور

رئیس سازمان مدارس علوم ومعارف اسلامی صدرای ولایت با بیان اینکه 159 مدرسه صدرا در کشور فعالیت دارند گفت: 2 مدرسه ابتدایی، 32 دبیرستان دوره اول و 125 دبیرستان دوره دوم وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت آموزشی و تربیتی دارند.به گزارش روابط عمومی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد دردیدار با  رئیس سازمان مدارس علوم ومعارف اسلامی صدرای ولایت گفت: مدارس صدرا برای تربیت نیروی مؤمن انقلابی ظرفیت بسیار مناسبی است.

حجت الاسلام محمد علی نکونام تقویت این مدارس را جزو ضروت ها برشمرد واستفاده از ظرفیت های استانی برای توسعه این مدارس را مورد تأکید قرار داد.

وی ابراز امیدواری کرد شاهد گسترش این مدارس در عرصه های تربیت باشیم.

در این دیدار رئیس سازمان مدارس علوم ومعارف اسلامی صدرای ولایت با بیان اینکه دیگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی در عرصه تربیت با نگاه تربیت سرباز برای انقلاب اسلامی است گفت: نظر حجت الاسلام محمد قمی استفاده از تمام ظرفیت های سازمان تبلیغات اسلامی برای مدارس صدرا است و در انتخاب مدیران کل تلاش کردند مدیرانی را انتخاب کنند که نگاه تربیتی داشته باشند.

وی با اشاره به برگزاری اردوی مدیران جوان مدارس صدرا گفت: با طراحی این دوره  آموزشی و مهارت افزایی تلاش کردیم، این مدارس را در انجام تحقق بیانیه گام دوم به دانش‌آموزان واگذار و آنها را در مسیر رشد مدارس درگیر کنیم و این فعالیت‌ها توسط گروهی در سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت رصد، دنبال و پیگیری می‌شوند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان در دیدار با رئیس سازمان مدارس علوم ومعارف اسلامی صدرای ولایت گفت: مدارس صدرا پویش و خیزش جریان انقلاب اسلامی با نگاه به آینده مطلبو و تربیت نیروی کارآمد و مفید است.

حجت الاسلام دکتر مهدی طاهری با بیان اینکه مدارس صدرا باید پایگاه تبلیغ دیانت در انقلاب اسلامی باشدگفت: باید از معلمان باورمند و دغدغه مند استفاده کنیم.

وی با تأکید بر تربیت نیروهای اثرگذار در دنیا و نه یک منطقه محدود جغرافیایی ؛ مدارس صدرا  را محل مناسبی برای مخاطب سازی دانست.

حجت الاسلام تقدیری در نشست با فعالان فرهنگی و تربیتی با بیان اینکه مسیر ما مسیر همراهی با آموزش و پرورش هست گفت: در نظام تعلیم و تربیت نباید آموزش محور پیش برویم و باید تفکر و تحلیل را تقویت کنیم.

وی با اشاره به نقش سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی در تقویت رشته معارف اسلامی گفت: این سازمان در کمیته معارف، شورای عالی آموزش و پرورش و کمیته تألیف کتب درسی عضویت دارد.

حجت الاسلام تقدیری گفت: با تعامل با ستاد کل نیروهای مسلح زمینه برای حضور سرباز طلبه در همه مدارس صدرا فراهم شده است و سعی می کنیم از ظرفیت طلاب خواهر در این مدارس هم استفاده کنیم.

رئیس سازمان مدارس علوم ومعارف اسلامی صدرای ولایت در دیدار با امام جمعه فارسان با اشاره به رویکرد جدید سازمان در حمایت از مدارس صدرا گفت: باید بتوانیم در این مدارس یک الگوی تعلیم و تربیتی از انقلاب اسلامی ارائه دهیم.

حجت الاسلام حامد تقدیری از آمادگی این سازمان برای تأسیس مجتمع آموزشی صدرا در شهرستان فارسان خبر داد و گفت: این مجتمع در سه مقطع آموزشی ابتدایی، دبیرستان دوره اول و دوره دوم فعالیت می کند.

وی در دیدار با مدیران تبلیغات اسلامی و مدیران مدارس صدرای استان گفت: راهبری مدارس صدرا با سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی است و این سازمان در آموزش و توانمد سازی، فعالیت های فرهنگی و تربیتی نقش دارد.

تقدیری با بیان اینکه همه فعالیت های ما در مدارس صدرا براساس اسناد بالا دستی شامل سند تحول اموزش و پرورش، فرمایش رهبر معظم انقلاب درباره تحول در آموزش و پروررش و بیانیه گام دوم انقلاب انجام می شود گفت: ما در مدارس صدرا کاری نمی کنیم مگر اینکه ناظر به این اسناد باشد.

وی با تأکید بر اینکه کسیر ما در صدرا مسیر رشد و پویایی است گفت: هر سه ماه یکبار فعالیت های آموزشی و تربیتی مدارس صدرا ارزیابی شده و به میزان رشد مدارس خدمات دهی صورت می گیرد.

گفتنی است حجت الاسلام دکتر حامد تقدیری رئیس سازمان مدارس علوم ومعارف اسلامی صدرای ولایت در سفری یک روزه به استان چهارمحال و بختیاری  با حجت الاسلام محمد علی نکونام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد و حجت الاسلام ملک پور امام جمعه فارسان دیدار و در نشست مدیران تبلیغات اسلامی و مدیران ندارس صدرا و نشست فعالان فرهنگی و تربیتی شرکت کرد.

 

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک