گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/06/12 تعداد بازدید: 43
print
فعالیت گروه جهادی تبلیغی بلاغ المبین در مناطق محروم چهارمحال و بختیاری

گروه جهادی، تبلیغی بلاغ المبین به مدت ۸ روز با ۱۱۰ نفر در مناطق محروم بازفت وشهرستان اندیکا مشغول به فعالیت تبلیغی و جهادی هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری حجت‌الاسلام حسن مرادی گفت: این موسسه متشکل از جمعی از طلاب استان قم و تهران است که از سال ۱۳۸۳ در منطقه بازفت و اندیکا واقع در شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری مشغول به فعالیت تبلیغی و جهادی هستند.

حجت‌الاسلام مرادی افزود: این اعضا در مناسبت های مختلفی همچون ماه محرم، صفر و ایام فاطمیه درمناطق محرمی که اشاره شد حاضر می شوند و یک سری اقدامات فرهنگی، تبلیغی و جهادی را برای مردم ان منطقه انجام می دهند.

مسئول مؤسسه جهادی تبلیغی بلاغ المبین ادامه داد: این سفر پنجاهمین سفر این گروه تبلیغی، جهادی به استان چهارمحال و بختیاری است و اعضای شرکت کننده در این اردوی جهادی ۱۱۰ نفر هستند که در طول ۱۰ روز ماه محرم مشغول به فعالیت هستند.

وی فعالیت های انجام شده توسط این گروه تبلیغی، جهادی را تعمیر و رنگ آمیزی سه مدرسه ۶ کلاسه توسط طلاب پایه های ۱ و ۲، برگزاری مراسم روضه و سخنرانی در ۶۰ روستای محروم، راه اندازی ایستگاه صلواتی در دو نقطه از منطقه، فعالیت های محیط زیستی در تفرجگاه های منطقه بازفت و گردنه چری دانست و افزود: یک گروه سرود و یک گروه تعزیه خوانی هم در جمع ما حضور دارند که در نقاط مختلف به اجرای برنامه می پردازند.

حجت‌الاسلام مرادی ادامه داد: طلابی داریم که در مناطق عشایری و با حاضر شدن در میان سیاه چادر ها اقدام به اجرای برنامه روضه خوانی، سخنرانی و بیان احکام شرعی و مسئله می‌کنند.

مسئول مؤسسه جهادی تبلیغی بلاغ المبین با بیان اینکه ۱۱۰ نفر اعضای گروه همه طلبه هستند، افزود: طلبه های پایه ۱ و ۲ که جوان تر هستند کار های عمرانی را انجام می دهند و طلاب پایه های ۵ به بالا هم کار های فرهنگی، تبلیغی را انجام می دهند.

وی در پایان با اشاره به اینکه امسال اولین سالی است که اداره کل تبلیغات اسلامی میزبان این گروه تبلیغی، جهادی است، گفت: همه ساله قبل از شروع طرح یک همایش آموزشی با عنوان طلیعه ی جهاد با هدف تشریح برنامه ها و آشنایی طلاب با منطقه برگزار می‌کنیم و امسال هم این همایش در اداره کل تبلیغات اسلامی برگزار شد.

حجت‌الاسلام مرادی خاطر نشان کرد: سال های قبل این همایش در حوزه های نجف آباد یا مسجد سلیمان و یا مناطق دیگر برگزار می شد اما امسال با رویکردی که سازمان تبلیغات اسلامی نسبت به گروه های جهادی در پیش گرفته است ما در این اداره کل حاضر شدیم و از این بابت از مدیر کل و تمام این مجموعه تشکر می‌کنیم.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک