گفت و گو
پیوندهای تصویری
1395/12/24 تعداد بازدید: 9154
print
ظرف و قالب ارائه ی دین، امروز باید عوض بشود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرکرد با بیان اینکه ظرف و قالب ارائه ی دین امروز باید عوض بشود، گفت: باید شیوه ی به روز ارائه ی مطلب را برای مخاطبین خود طراحی و ارائه کنیم.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام سید حمید صفوی گفت: با توجه به اینکه سازمان یک نهاد انقلابی، مذهبی و فرهنگی است و منسوب به رهبری و زیر نظر رهبر معظم انقلاب است، انتظار و توقع هم بالاست، در ترویج و تبلیغ دین اقشار مختلف جامعه از سازمان تبلیغات اسلامی توقع دارند.

حجت‌الاسلام صفوی افزود: چیزی که همیشه ضعف بوده و مشهود است یکی عدم برنامه ریزی جامع و کامل و دوم ضعف بالای اعتبارات در سازمان تبلیغات اسلامی است، سوم بی توجهی به نیروهای درون سازمان است که باید مسئولین امر به این مسئله توجه می کردند و بکنند که متأسفانه بی توجهی شده و باعث از بین رفتن انگیزه برای نیروهاست.

وی ادامه داد: ما الان در کنار خودمان خیلی نهادها و دستگاه ها را داریم که وابسته به این حوزه هستند خیلی از این لحاظ توجه به نیرو ها موفق تر و بیشتر عمل کردند و چیزی که من به نظرم می آید در سازمان تبلیغات اسلامی خیلی جای آن خالی است نبود یک اتاق فکر قوی در سازمان تبلیغات اسلامی که نیاز های جامعه را به روز براورد و چاره اندیشی کند.

حجت‌الاسلام صفوی بیان کرد: جامعه ی بشری همیشه نیاز مند به دین بوده و هست منتها من می خواهم تعبیر به این بکنم که این مثل آب است و بشر از اول خلقت نیازمند به این ماده ی حیاتی بوده منتها یک روز این آب را در کوزه استفاده می کردند یک روز در ظرف های سنگی و امروز هم در ظرف های مخصوص به این دوره و نمی شود ظروف سنگی یا سفالی را استفاده کرد، امروز قالب و ظرف استفاده از آب عوض شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهر کرد گفت: دین هم همین طور است، ظرف و قالب ارائه ی دین امروز باید عوض بشود و به روز شود و آن طوری که باید و شاید ما نتوانستیم این مهم را به روز ارائه دهیم که واقعا جواب گو باشیم، یعنی ما مبلغین مان را باید به روز کنیم، هیئت های مذهبی، کانون مداحان، کانون های فرهنگی و تبلیغی مان را هم به همین نحو باید به روز کنیم و تغذیه فکری برای آنان داشته باشیم.

وی ادامه داد: شیوه ی به روز ارائه ی مطلب را برای مخاطبین خود طراحی و ارائه کنیم که این متأسفانه محقق نشده است، رسیدن به این مهم نیازمند یک نیروی فکر گسترده است و در جامعه ی امروزی ما اتاق فکر و نیروی فکری با این ویژگی نیست و وجود ندارد و جای آن خیلی خالی است و باید فکر اساسی در این زمینه بشود.

حجت‌الاسلام صفوی در پایان گفت: همه در جامعه ی امروزی متوقع هستند، دانشجو، دانش آموز و همه ی اقشار مختلف جامعه ی امروزی از نهاد های فرهنگی و مذهبی توقع دارند و باید فکری به حال این موضوع بشود.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک