گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/02/17 تعداد بازدید: 50
print
طرح «با قرآن در رمضان» در چهارمحال و بختیاری اجرا می شود

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری از اجرای طرح« با قرآن در رمضان» همزمان با شروع ماه مبارک رمضان در این استان خبرداد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری محسن تقی پور رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: این طرح به مناسبت ماه مبارک رمضان، که اختصاص به قرائت جمعی روزانه یک جزء از کتاب کلام الله مجید دارد، از اول ماه مبارک رمضان آغاز و تا پایان این ماه در سراسر استان ادامه می یابد.

وی ادامه داد: معنای واقعی انس با قرآن صرفاً با تلاوت، حفظ، شنیدن و تعلیم بدون تدبر و عمل به قرآن حاصل نمی شود، بلکه آنچه انس واقعی را معنا می بخشد عمل به آیات و تأثیرپذیری در عمل و رفتار تلاوت کننده است.

رئیس اداره امور قرآنی استان گفت: امسال همزمان با شروع ماه میهمانی خدا، مراسم شاخص جزء خوانی قرآن کریم با قرائت روزانه یک جزء توسط قاریان ممتاز استانی از ساعت ۱۸ تا ۱۹:۳۰ در مصلای امام خمینی( ره) شهرکرد برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: تفسیر قرآن کریم نیز توسط مفسر قرآن هر روز به مدت ۳۰ دقیقه بعد از اتمام جزء خوانی برگزار می‌شود و از عموم شهروندان جهت شرکت در این مراسم معنوی دعوت بعمل می آید.

تقی پور افزود: ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه اسلامی امری ضروری است و باید در زمینه توسعه آن طوری برنامه ریزی و تصمیم گیری شود که این مهم به یک نهضت عظیم و فراگیر مبدل شود، چرا که اگر قرآن در زندگی مردم نفوذ کند بسیاری از مشکلات و موانع موجود در خانواده ها حل شده و به دنبال آن وضعیت فرهنگی جامعه نیز دگرگون می‌شود.

رئیس اداره امور قرآنی استان با اشاره به برگزاری مراسم جزء خوانی قرآن کریم در سایر شهرستان های استان گفت: در هر شهرستان یک برنامه به صورت نمادین و با نظارت کارشناسان قرآنی برگزار می‌شود و علاه براین در بیشتر مؤسسات، خانه های قرآنی و مساجد نیز مراسم جزء خوانی و تفسیر برگزار می‌شود.

محسن تقی پور همچنین بیان کرد: به منظور گسترش معارف قرآنی مراسم جزءخوانی در همه شهرستان های استان توسط کارشناسان اداره امور قرآنی ارزیابی و در پایان از شهرستان برتر تجلیل بعمل می آید.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک