گفت و گو
پیوندهای تصویری
1395/09/17 تعداد بازدید: 3151
print
بصیرت، اخلاص و عمل، سه مشخصه ی اصلی یک بسیجی است

روحانی مستقر روستای چلوان در جمع خواهران بسیجی این روستا بصیرت، اخلاص و عمل را سه مشخصه ی اصلی یک بسیجی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام سید محمد علی قاسمی گفت: حضور بسیجیان در مراحل مختلف انقلاب اسلامی و زنده نگه داشتن آرمان‌های انقلاب و شهدا، تبلیغ این آرمان‌ها در سطح جامعه و ادارات و بدنه دولت و مجلس، رسانه‌ها، صدا و سیما و تشکیل حلقه‌های فکری در کنار هیئت‌های مذهبی برای مقابله با افکار دگر اندیش محافل روشنفکری و ارتباط صمیمی و مبتنی بر همان رفتار برادارانه دفاع مقدس سبب می‌شد که ارزش‌های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی حفظ شود و در شرایطی سیاسی و اجتماعی جدید برای مقابله با تهاجم فرهنگی و نرم آمادگی لازم را داشته باشند.

حجت‌الاسلام قاسمی افزود: بسیج یک حرکت اجتماعی است که در هر جامعه ای با توجه به فرهنگ آن جامعه و به اشکال مختلفی در اثر شرایط خاص بوجود می آید و حتی در دوران صدر اسلام نیز به هنگام حمله کفار و منافقین علیه مسلمانان زمانی که فرمان تشکیل نیروی مبارز علیه آنها داده می‌شود مسلمانان داوطلبانه در مساجد گردهم می آمدند تا توان خود را از نظر نیروی انسانی و تجهیزات نظامی برای مقابله با دشمنان اسلام بسیج کنند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران که الهام گرفته از اسلام ناب محمدی (ص) بوده از نخستین روزهای پیروزی، با توطئه های گسترده و سازمان یافته دشمنان اسلام روبرو شد، بیان کرد: عظمت اهداف انقلاب و گستردگی توطئه های دشمنان، ایجاب می کرد که برای حفظ و سیانت از انقلاب اسلامی و ارزش ها و اهداف آن در برابر شبیخون ابرقدرت ها دفاع کند، بنابراین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در درون اقشار میلیونی به طور خودجوش، حرکتی به منظور  حفظ و حراست دست آوردهای انقلاب و پیروزی بزرگی که نصیب امت اسلامی شده بود، بوجود آمد.

روحانی مستقر روستای چلوان در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه بسیجی بودن زن و مرد ندارد، گفت: اهمیت بسیج خواهران اگر بیشتر از بسیج برادران نباشد قطعا کمتر نیست چون همین مادران و خواهران بسیجی بودند که در دوران دفاع مقدس فرزندان و برادران شهیدشان را تشییع می کردند و باز فرزند دیگرشان را آماده رزم می کردند.

وی با بیان اینکه بسیج دستاورد های زیاد و مختلفی داشت، افزود: در این دوران بزرگ ترین دستاورد بسیج و بسیجی میتواند مقابله با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی که از شاخه های جنگ نرم است باشد.

حجت‌الاسلام قاسمی  بیان کرد: مقام معظم رهبری بسیجی را چنین معرفی می‌کند: بسیجی این نیست که یک لباس بپوشی و یا یک کارت فعال داشته باشی نه خیر بسیجی این نیست. بسیجی واقعی کسی هست که همیشه در میدان مقابله با دشمن باشد. جنگ تمام نشده  اگر روزی جنگی بود که باید در مقابل دشمن ایستاده گی میکردیم و از کشورمان از خاک و ناموسمان حفاظت می کردیم و در این راه شهید می دادیم الان هم باید همین کار را با دقت بیشتر و سرسختی بیشتر این کار ارزشمند را ادامه دهیم.

گفتنی است، نشست بسیجیان خواهر روستای چلوان با حضور روحانی مستقر این روستا روز یک شنبه 7 آذر 95 در مسجد جامع این روستا برگزار شد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک