گفت و گو
پیوندهای تصویری
1397/05/17 تعداد بازدید: 2673
print
اساتید مجرب و متخصص؛ لازمه ی گفتمان های دینی تأثیر گذار

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرکرد با اشاره به اینکه قشر جوان و نوجوان جامعه ی امروز سرشار از اطلاعات هستند، گفت: لازمه ی گفتمان های دینی تأثیر گذار اساتید مجرب و متخصص است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام سید عبدالحمید صفوی گفت: بررسی وضعیت خانه های عالم از لحاظ ساختمان و تجهیزات، رصد نقاط قوت و ضعف فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و قرآنی و همچنین بررسی نقاطی که نیاز به ساخت خانه عالم دارند، در شهرستان شهرکرد به منظور اسکان و استقرار هر چه بهتر مبلغین، انجام شد.

حجت‌الاسلام صفوی افزود: ارزیابی و تحلیل فعالیت های خانه های قرآن شهری و روستایی، موسسات قرآنی، کانون های فرهنگی تبلیغی، هیئت های مذهبی و دیگر تشکل های دینی به منظور رفع موانع پیش روی فعالیت ها نیز در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: مسائل مالی از جمله مشکلاتی است که تشکل های دینی و به‌ویژه هیئت های مذهبی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و متأسفانه حسابرسی دقیقی از بعضی هیئت ها به عمل نمی آید و این مسئله باعث شده تا افرادی به فکر سوء استفاده از نذورات مردمی بیفتند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرکرد با اشاره به اینکه مهم ترین رسالت هیئت های مذهبی تربیت قرآنی، فرهنگی و دینی جامعه است، بیان کرد: هیئت های مذهبی باید به سمتی حرکت کنند که بتوانند به نحو شایسته با معضلات اجتماعی مبارزه کنند و جلوی تهاجمات فرهنگی و روانی دشمن ایستادگی کنند.

وی با بیان اینکه بیشتر هیئت های مذهبی شهرستان شهرکرد سنتی هستند و در روستا ها واقع هستند، گفت: به روز رسانی هیئت های مذهبی از اوجب واجبات است و باید تدابیری برای فعال کردن هیئت مذهبی در تمام طول سال بکنیم، چون که بیشتر هیئت های مذهبی فقط در مناسبت های محرم و صفر و یا مناسبت های خاصی مثل نیمه شعبان و یا دهه فاطمیه فعالیت می‌کنند.

حجت‌الاسلام صفوی در ادامه به فعالیت های فرهنگی از جمله گفتمان های دینی اشاره کرد و افزود: پر بار شدن گفتمان های دینی و تأثیر آن در بین دانش آموزان محقق نمی شود مگر با وجود اساتید مجرب و متخصص در رشته های مختلف روانشناسی و مشاوره ای، چون که دانش آموزان جامعه ی امروز اطلاعات بسیار زیادی در زمینه های مختلف دارند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرکرد با بیان اینکه مجوز فعالیت مداحان و هیئت هایی که در سامانه ی طوبی ثبت نام کرده اند، چاپ و آماده ی تحویل شده است، گفت: هیئت های مذهبی شهرستان شهرکرد ۳۰۴ هیئت مذهبی است که از این تعداد۸۶ هیئت مذهبی در سامانه ی طوبی به صورت کامل و ۵۰ هیئت مذهبی هم به صورت ناقص ثبت نام کرده اند.

وی افزود: در شهرستان شهرکرد همچنین ۱۸۶ مداح مرد و ۹۴ مداح زن وجود دارد که از این تعداد ۲۷۰ مداح زن و مرد به صورت کامل در سامانه ی طوبی ثبت نام کرده اند و ۱۴ مداح هنوز به این سامانه مراجعه نکرده اند که با اطلاع‌رسانی های انجام شده این تعداد هم تا قبل از ماه محرم در سامانه ثبت نام خواهند کرد.

گفتنی است، حجت‌الاسلام سید عبدالحمید صفوی روز یکشنبه ۱۴ مرداد ۹۷ در نشست مدیران ادارات تبلیغات اسلامی که در فارسان تشکیل شد، شرکت و گزارشی از فعالیت های اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرکرد ارائه داد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک