گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/05/30 تعداد بازدید: 9
print
شروع دوره جدید طرح استعدادهای درخشان قرآنی در چهارمحال و بختیاری

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری از شروع دوره جدید طرح استعدادهای قرآنی استان با موضوع « قرائت تطبیقی » خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری محسن تقی پور، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، درباره برگزاری دوره جدید از طرح «استعدادهای درخشان قرآنی کشور سازمان دارالقرآن کریم»، اظهار کرد: این دوره وارد فصل جدیدی شده است و امسال از میان افرادی که در طول سه سال گذشته در دوره تقلیدی کار می کردند، ۳۰ نفر ما را همراهی می‌کنند.

وی با اشاره به برگزاری جلسه توجیهی این طرح در روز پنجشنبه سوم مرداد، ادامه داد: در پایان دوره سه ساله گذشته، آزمون هایی را با حضور شرکت کنندگان برگزار کردیم و در اردوهای آموزشی، غربال گری انجام دادیم و اکنون همان طور که اشاره داشتم ۳۰ نفر در دوره جدید طرح استعدادهای درخشان قرآنی استان شرکت می‌کنند.

تقی پورتصریح کرد: در دوره جدید طرح وارد فاز تطبیق شده است که برای این فاز هم پیش بینی سه ساله داریم، در این راستا برای توجیه مدرسان استانی پنجشنبه و جمعه، ۱۳ و ۱۴ تیرماه در سازمان دارالقرآن کلاس های توجیهی و آموزشی برای مدرسان برگزار شد.

وی اضافه کرد: وقتی که قاری قرآن در سطح تقلید باشد به این معنا است که فقط آن قطعات تقلیدی را مثل استادِ الگو می خواند، اما در تطبیق، قاری بر اساس معلومات و محفوظاتی که در دوره تقلید داشته می تواند بخش های دیگر قرآن را از نظر صوت و لحن و تجوید پیاده سازی کند.

تقی پور تاکید کرد: بنابر این، شرکت کنندگان به صورت هفتگی نزد اساتید دوره جمع می شوند و در کنار این برنامه، اردوهای استانی نیز در برنامه ها پیش بینی شده که طی این اردوهای چندروزه، استادان در قالب کارگاه با شرکت کنندگان کار می‌کنند. همچنین در پایان سال هم آزمون هایی گرفته می‌شود که تقریبا معادل آزمون های سطح پنج سازمان دارالقرآن است.
وی خاطرنشان کرد: در دوره استعدادهای درخشان قرآنی، بنا را بر این گذاشتیم که در پایان سال اول تطبیق، آموزه های معادل آزمون سطح پنج قرائت از افراد گرفته شود و به کسانی که قبول می شوند، گواهینامه اعطاء شود.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک