گفت و گو
پیوندهای تصویری
1395/10/13 تعداد بازدید: 78
print
اعزام مدیران موسسات قرآنی چهارمحال و بختیاری برای دوره آموزشی به سازمان دارالقرآن کشور

رئیس اداره امور قرآنی استان با بیان اینکه دوره آموزشی مدیران موسسات قرآنی ۱۹ دی 95 برگزار می‌شود، گفت: در این دوره ۴۰ نفر از مدیران مراکز قرآنی استان حضور خواهند داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، جلسه فصلی کارشناسان و رابطان قرآنی شهرستان‌های استان با حضور رئیس و کارشناسان اداره امور قرآنی استان و کارشناسان و رابطان قرآنی شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری در سالن جلسات اداره امور قرآنی استان برگزار شد.

مهدی پرتوی، رئیس اداره امور قرآنی استان، در این جلسه با اشاره به برگزاری اردوی آموزشی توجیهی کارشناسان قرآنی استان در تهران، گفت: این اردوی آموزشی که در روزهای ۲۵ و ۲۶ دی ماه جاری برگزار می‌شود دارای آزمون‌های ورودی و پایانی است.

وی به ارزیابی کارشناسان و رابطین قرآنی شهرستان‌های استان اشاره کرد و افزود: ارسال گزارش شش ماهه، تعداد اخبار قرآنی ارسالی، صدور گواهینامه‌های قرآنی، برگزاری دوره تربیت معلم قرآن، برگزاری محافل قرآنی و کرسی های تلاوت، سرکشی از مراکز قرآنی و جلسات خانگی، تعامل با ادارات و ارگان ها، پیگیری مصوبات گروه آموزشی، پاسخ به نامه ها و پیگیری تمدید، تغییر و ثبت موسسات و خانه های قرآن از شاخص های ارزیابی کارشناسان قرآنی در شش ماهه دوم سال جاری است.

پرتوی از برگزاری دوره آموزشی مدیران موسسات قرآنی استان خبر داد و اظهار کرد: این دوره به منظور آشنایی مدیران قرآنی استان با جدیدترین شیوه های مدیریتی نظیربیمه و طرح های آموزشی است.

رئیس اداره امور قرآنی استان با بیان اینکه دوره آموزشی مدیران موسسات قرآنی استان ۱۹ دی ماه جاری در سازمان دارالقرآن کریم کشور برگزار می‌شود، تصریح کرد: در دوره آموزشی مدیران موسسات قرآنی استان ۴۰ نفر از مدیران موسسات و خانه های قرآن فعال استان شرکت خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه محافل قرآنی برگزار شده در دهه فجر سال گذشته مطلوب بودند، عنوان کرد: نقاط ضعف و آسیب ها باید شناسایی شوند تا در دهه فجر سال جاری شاهد ارتقای سطح محافل و کرسی های قرآن در استان باشیم.

پرتوی از پایان دور اول سرکشی گروه آموزشی اداره امور قرآنی استان به شهرستان ها خبر داد و ادامه داد: در هفته آینده از بازدیدهای این گروه در جلسه ای با حضور کارشناسان قرآنی استان آسیب شناسی خواهد شد.

رئیس اداره امور قرآنی استان با تاکید بر اینکه کارشناسان قرآنی استان در ارسال اخبار موسسات و خانه های قرآن استان همتی مضاعف داشته باشند، گفت: انتشار اخبار قرآنی موسسات و خانه های قرآن استان در خبرگزاری ایکنا واحد چهارمحال و بختیاری دارای امتیازات ویژه برای کارشناسان قرآنی استان است.

وی با بیان اینکه هر شهرستان موظف به برگزاری یک دوره تربیت معلم قرآن در نیمه دوم سال جاری است، تصریح کرد: اداره امور قرآنی به هر شهرستان برای برگزاری دوره تربیت معلم ۱۰ میلیون ریال اعتبار اختصاص داده است.

پرتوی اظهار کرد: بسیاری از خانه های قرآن استان نیاز به اصلاح پروانه فعالیت خود دارند که در اسرع وقت و با کمک کارشناسان قرآنی این اصلاحات باید صورت گیرد.

حجت‌الاسلام محمد منصوری، کارشناس قرآنی شهرستان بروجن نیز در این جلسه ارسال گواهی فعالیت های قرآنی را از وظایف موسسات قرآنی دانست و گفت: گواهی ها باید به طرح های ابلاغی اختصاص یابند.

وی با بیان اینکه کارشناسان قرآنی استان باید طرح های جدید قرآنی به موسسات ارائه دهند، اظهار کرد: فرم ارزیابی برای موسسات قرآنی استان نیز باید تدوین شود.

حجت‌الاسلام منصوری با تاکید بر اینکه چهارمحال و بختیاری از نبود مدرس خبره قرآنی رنج می برد، تصریح کرد: مربیان قرآنی استان باید سطح بندی شوند تا با توجه به سطوح مختلف دوره های آموزشی برای آنان برگزار شود.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک