گفت و گو
پیوندهای تصویری
1397/12/15 تعداد بازدید: 49
print
تشکیل شورای راهبردی اعتکاف شهرستان کیار

حجت الاسلام محمد منصوری رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کیار از برگزاری نشستی با مسئولین برگزار کننده اعتکاف شهرستان کیار خبر داد و گفت:شورای راهبردی اعتکاف شهرستان کیارتشکیل شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال وبختیاری، حجت‌الاسلام محمد منصوری بروجنی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کیار گفت: نشستی با مسئولین برگزار کننده ی اعتکاف این شهرستان به منظور برگزاری مراسمی پربار و انتقال تجربیات از برگزار کنندگان مراسم سال های گذشته به نسل جوان برگزار شد.

حجت‌الاسلام منصوری گفت: خروجی این نشست، چینش برنامه ی عملیاتی برنامه ی اعتکاف به بهترین روش و برنامه ریزی کاربردی برای برنامه های معتکفین شد.

وی از اعتکاف با عنوان حج فقرا یاد کرد و گفت: زیبایی و جلوه معنوی اعتکاف به مراسم حج نزدیک است زیرا کسانی که از حج برمی گردند یک لذت معنوی درونی در خودشان احساس می‌کنند و آن را به خاطر دارند که این احساس را می توان با حضور در مراسم اعتکاف نیز به دست آورد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کیار با بیان اینکه امسال ایام البیض مصادف شده با ایام تحویل سال و عید نوروز و این مسأله باعث استقبال بیشتر مردم از مراسم اعتکاف است، ادامه داد: در اعتکاف گذشته ۱۴ مکان میزبان معتکفین شهرستان کیار بودند و برنامه های فرهنگی و قرآنی در آن ها اجرا شد و پیش بینی می‌شود امسال هم در همان مساجد و حسینیه ها این مراسم معنوی برگزار شود.

حجت‌الاسلام محمد منصوری افزود: سال گذشته۴۸۰ نفر در مراسم معنوی اعتکاف شهرستان کیار حضور داشتند که از این تعداد ۱۳۰ نفر برادر و۳۵۰ نفر خواهر بودند.

وی ادامه داد: همانند سال های گذشته سامانه ی جامع ثبت نام معتکفین به آدرس اینترنتی http://www.etekafchb.ir/etekaf/default.aspx آماده ی ثبت نام از معتکفین است و علاقمندانی که دسترسی به این سامانه ندارند می توانند به اداره ی تبلیغات اسلامی شهرستان و یا مکان ها و مساجد مجری برگزاری اعتکاف مراجعه کنند.

حجت‌الاسلام منصوری حضور پرشور نوجوانان و جوانان، برگزاری برنامه هایی از جمله بیان احکام، برگزاری حلقه‌های بصیرتی و معرفتی، جز خوانی قرآن، حضور مشاورین مذهبی در مراسم اعتکاف، تصحیح قرائت نماز، سوگواری حضرت زینب (س) و برگزاری اعمال ام داوود با حضور قاریان و مداحان شهرستانی و استانی، مردمی بودن برنامه و استقبال جوانان علی رغم تعطیلات را از نقاط قوت مراسم اعتکاف در این شهرستان برشمرد و گفت: نبود اعتبارات کافی و عدم حضور ادارات و حمایت مسئولین از این برنامه هم از نقاط آسیب برگزاری اعتکاف در شهرستان کیار است که با همراهی و همکاری مردم و مسئولین شهرستانی و استانی امید است این آسیب ها مرتفع و شاهد رشد و شکوفایی هر چه بیشتر برنامه ها و فعالیت های فرهنگی در این شهرستان باشیم.

گفتنی است، شورای راهبردی اعتکاف شهرستان کیار ۱۳ اسفند ۹۷ با حضور جمعی از برگزار کنندگان فعال اعتکاف سال های گذشته این شهرستان برگزار شد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک