گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/01/06 تعداد بازدید: 35
print
تشریح فعالیت های اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بروجن در سال ۱۳۹۷

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بروجن قسمتی از فعالیت های انجام شده در سال ۹۷ را تشریح کرد و گفت: با این حجم اعتبارات، به خوبی جوابگوی انتظارات و نیازهای مردم نیستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام سید ابوالفضل صالحی رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجن، برنامه‌ها و فعالیت‌های اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بروجن را با توجه به کمبود اعتبارات در سال ۹۷ را تشریح کردند.

حجت‌الاسلام صالحی، رویکرد اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان را بر اساس وحدت و همدلی بین مسئولین و مردم و جوان‌گرایی و خدمت به مردم بیان کرد و در تشریح فعالیت اداره تبلیغات اسلامی بروجن تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی بروجن با برگزاری گفتمان دینی در مدارس و مساجد و دانشگاه‌ها، همکاری در برگزاری جلسه نشست مردم و مسئولین در مساجد شهرستان، برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی درزمینهٔ قرائت قران کریم به‌صورت تخصصی و عمومی در مراکز قرآنی وابسته به این اداره، آموزش احکام خانواده و مشاوره دینی، برگزاری مناسبت‌های ملی و مذهبی و با دعوت از کارشناسان خبره و اساتید برجسته فرهنگی و مذهبی کشوری، فعالیت‌های بسیار خوبی انجام داده است.

وی از بهره‌مندی هزار و ۴۱۳ نفر در شهرستان بروجن از فعالیت‌های قرآنی یادکرد و گفت، برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی "استعدادهای قرآنی" ویژه نوجوانان پسر ۹ تا ۱۷ سال و با حضور ۱۲ نفر از برترین‌ها، برگزاری دوره‌ی تربیت‌معلم حفظ قرآن کریم، دوره عمومی، برگزاری مراسم‌ و نشست‌ها و محافل قرآنی با همکاری مؤسسه‌ها و خانه‌های قرآن شهری و روستای در شهرستان اشاره و از آن به‌عنوان مهم‌ترین برنامه‌های قرآنی و موفق این اداره در سال ۹۷ عنوان کرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بروجن، برگزاری مراسم اعتکاف و برنامه طرح با قرآن در زلال اعتکاف در ۱۶ مسجد شهرستان، برگزاری دوره، سبک زندگی قرآنی، برگزاری ۱۷ محفل قرآنی در ماه رمضان، عید غدیر و دهه‌ی فجر، توزیع بیش از ۲۲۰ جلد قرآن کریم، در مراکز قرآنی روستایی و مدارس صدرا و مساجد را از دیگر فعالیت‌های این اداره دانست.

وی افزود: ساماندهی و سازمان‌دهی موسسه‌های قرآنی و خانه‌های قرآنی شهری و روستایی راداریم که در حال حاضر ۲۹ مرکز قرآنی فعال شامل موسسه‌های قرآنی، خانه‌های قرآنی شهری و خانه‌های قرآن در روستاها، در انجام فعالیت‌های قرآنی با اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان همکاری دارند که تلاش شبانه‌روزی مدیران و مؤسسین این مراکز قرانی قابل‌تقدیر و تشکر است و علاقه‌مندان جهت ثبت مرکز قرآنی و دریافت اطلاعات قرآنی می‌توانند به سایت تلاوت به آدرس www.telavat.com مراجعه نمایند.

وی از فعالیت دبیرستان دخترانه و پسرانه این شهرستان که زیر نظر اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان اداره می‌شود گفت: به حول و قوه‌ی الهی بعد از گذاشت چندین سال از افتتاح و راه‌اندازی این مدارس، این اداره به اهداف خود رسیده است و از سال ۱۳۸۹ به بعد شاهد خروجی‌های، با رتبه‌های عالی، به دانشگاه‌های کشور شده است که باعث افتخار این شهرستان است.

حجت‌الاسلام صالحی در بیان فعالیت‌های این اداره در سال ۱۳۹۷ افزود: تعمیر، نگهداری و مرمت خانه‌های عالم در روستا و شهرهای این شهرستان، زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی است که به شکل جدی در سال ۹۷ پیگیری و انجام شد که امیدواریم با توجه به کمبود اعتبار لازم، در سال ۹۸ نیز بتوانیم ادامه دهیم و نسبت به تهیه یک‌خانه عالم در شهر ننه و تکمیل ساختمان مورچگان را انجام دهیم.

وی با توجه به مشکل مکان استقرار در روستاها و شهرهای که فاقد خانه عالم هستند ادامه داد: این اداره در مناسبت‌های مختلف و با همکاری هیئت‌امنا و هیئت‌های مذهبی مساجد، حسینیه‌ها و بقاع متبرکه، ۲۵۰ نفر مُبلغ و مبلغه را به شهرها و روستاها این شهرستان اعزام کرده است.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه‌های ما در شهرستان حمایت از روحانیون مستقر و خود استقرار هست که در حال حاضر ۷ نفر روحانی مستقر در روستا و شهرهای این شهرستان مشغول به امر مقدس تبلیغ هستند.
وی اعزام روحانی به ادارات، مدارس و مجالس مذهبی، فعال شدن شورای هیئت‌های مذهبی و کانون مداحان را، از دیگر مأموریت‌های این اداره دانست.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بروجن بیان کرد: هیئت‌های مذهبی، کانون مداحان و شاعران آئینی زیر نظر این اداره فعالیت می‌کند که در این شهرستان ۲۵۰ هیئت مذهبی آقا و خانم فعالیت می‌کنند که آن‌ها را شناسایی و در حال ساماندهی کردن هستیم که ثبت این هیئت‌ها در سامانه‌ی طوبی http://tooba.tdm-ido.ir، و بر اساس آیین‌نامه اداره تبلیغات اسلامی است.

حجت‌الاسلام صالحی گفت: ثبت مداحان هیئت‌های مذهبی در سامانه‌ی طوبی نیز در حال پیگیری است و بعد از ثبت به آنان کد شناسایی داده می‌شود و بر همین اساس مداحان رتبه‌بندی می‌شوند و همکاری خوبی بین شورای هیئت‌های مذهبی، کانون مداحان و اداره تبلیغات اسلامی وجود دارد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بروجن در پایان گفت: با توجه به رشد خوب فعالیت‌ها فرهنگی و قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بروجن در سال ۹۷، اجرای فعالیت‌های بیشتر در سال ۹۸ را، منوط به تخصیص اعتبار لازم و حمایت اداره کل تبلیغات اسلامی و خیرین استان و شهرستان دانست و از مسئولین مربوطه خواست با اختصاص بودجه لازم، مشکل کمبود اعتبار این اداره را رفع کنند تا کارهای فرهنگی قرانی با سهولت بیشتری انجام شود.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک