گفت و گو
پیوندهای تصویری
1397/03/06 تعداد بازدید: 2370
print
تبلیغ دین نباید در مساجد محصور شود

رئیس اداره تبلیغات شهرستان فارسان از سرکشسی روحانیون در ماه رمضان خبر داد و گفت: تبلیغ دین نباید در مساجد محصور شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی کل اداره تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام سید حسن چراغی رئیس اداره تبلیغات شهرستان فارسان با بیان اینکه تبلیغ دین نباید محصور در مساجد باشد، گفت: نخستین جایگاه پرورش برای خود سازی یک انسان محیط خانواده است که بچه باید در آنجا یک پیش زمینه ای داسته باشد برای ورود به مسجد اگر پدر و مادر اهل نماز و رعایت حریم الهی باشند فرزندانشان نیز همان مسیر الهی را ادامه خواهند داد.

وی در ادامه اظهار کرد: با محصور کردن تبلیغ دین در مساجد با وجود معضل اصلی جامعه که امروز فضای مجازی شده است ضربه بزرگی را بر پیکره اسلام می زنیم و چون فقط عده کمی هستند که به مسجد می آیند و اگر بخواهیم جلوی تهاجم های فرهنگی را بگیرم تنها راه آن این است که تبلیغ را محصور در مساجد شهر یا روستا نکنیم.

چراغی در دامه اظهار کرد: یکی از عواملی که برای یک مبلغ می تواند موثر باشد برای آشنا ساختن جوانان با ;کمترین آموزه های دین این است که با روش های مختلف جوانان را با مساجد مرتبط کنند طوری که نیاز های خارج از مسجد را با آمدن به مسجد بر طرف کنند و امتیازاتی را برای آنها قائل شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی خاطر نشان کرد: هر هجمه و هر اقدامی که از طریق فساد وارد می‌شود باید متناسب با خود آن پاسخ داده شود لذا در دنیای مدرن امروز اگر دشمنان ازطریق ماهواره، و کانال های مجازی وارد میدان شده اند ما نیز باید از همان جهت وارد میدان شویم و با این دنیای مجازی مبارزه کنیم و برای اهالی آن شهر و روستا ومسجدیان روشن کنیم که چه خطر بزرگی دارد بنیان خانواده ها را تهدید می‌کند.

گفتنی است سر کشی از روحانیون در ماه رمضان ۱۴۳۹انجام می‌شود.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک