گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/06/09 تعداد بازدید: 37
print
تأکید مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری برعملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب و گفتمان سازی در ایام ماه محرم

مدیر کل تبلیغات اسلامی ایام ماه محرم و صفر را برای گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب غنیمت برشمرد و برعملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب و گفتمان سازی در این ایام تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاریحجت‌الاسلام دکتر مهدی طاهری در نشست طلایه داران تبلیغ ماه محرم ۱۴۴۱ با تشکر از اعضای ستاد شورای تبلیغ استان گفت: از تمامی مبلغینی که در دهه اول محرم ۱۴۴۱ این استان را برای امر تبلیغ انتخاب کردند تقدیر و تشکر می‌کنم و امید است بتوانیم در این دهه میزبان خوبی برای شما باشیم.

حجت‌الاسلام طاهری با اشاره به روایتی از امام صادق علیه السلام افزود: امام صادق علیه السلام به نقل از امام علی علیه السلام فرمودند: هر کس بتواند یک نفر را به راه راست و راه الهی و خدایی بیاورید، از آن چه خورشید برآن تابیده است برای شما بهتر است.

وی ادامه داد: امام صادق در انتهای این روایت به این مسئله اشاره دارد که اگر کسی بعد از این موضوع به نزد شما آمد سرپرستی او با شماست و یکی از مشکلاتی که در حوزه ی تبلیغ ما مبلغین و روحانیون داریم، نبود امتداد تبلیغی است به این معنا که گاهی اوقات بعضی از عزیزان طلبه برما منت می گذارند و در یک منطقه تبلیغی، در یک مدت زمان مشخصی مشغول به امر مقدس تبلیغ می شوند و زحماتی را متحمل می شوند و وقتی آن منطقه را ترک می‌کنند این ارتباط و امتداد تبلیغی از بین می رود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، هیئت مذهبی را یکی از سرمایه های جدی ما در حوزه ی تبلیغ دانست و بیان کرد: نکته ی دومی که باید به آن اشاره کرد امتداد اجتماعی هیئت های مذهبی است، ولی ما آن را محدود به عزاداری و احیانا بعضی از ایام ولادت و شهادت ائمه کرده ایم، لکن از کاربرد های دیگر هیئت غفلت شده است.

حجت‌الاسلام دکتر طاهری افزود: مقام معظم رهبری ۳۱ مرداد۹۸ در دیداری که با جمع از همکاران ما داشتند به طور ویژه به مسئله خانواده اشاره کردند و خواستار در دستور کار قرار گرفتن مسئله ی خانواده شدند، امام خامنه‌ای در این دیدار فرمودند: به داد بقای خانواده برسید و از این جهت در گفتگو و هم اندیشی که انجام شد، عملیات محرم ۱۴۴۱ دو محور اساسی و رکن مهم دارد که یکی خانواده ی مقاوم و تحلیل حرکت اباعبدالله الحسین علیه السلام به همراه خانواده به سمت کربلاست.

وی ادامه داد: در امر خانواده و مسائل مرتبط با آن متأسفانه در استان آمار خوبی در دست نیست و مسئله ی حجاب و عفاف آن چنان که باید در جامعه مورد توجه قرار نمی گیرد.

حجت‌الاسلام طاهری گفت: دومین محور عملیات محرم ۱۴۴۱، مسئله ی بیانیه گام دوم انقلاب و عملیاتی کردن آن در سطح جامعه است که انتظار می رود مبلغین اعزامی با تحلیل های خاص مفاهیم این بیانیه را به آحاد مردم انتقال دهند.

گفتنی است، همایش طلایه داران تبلیغ در آستانه ماه محرم ۱۴۴۱ روز شنبه ۹ شهریور ۹۸ در مهدیه مصلی امام خمینی (ره) با حضور ۳۵۰ مبلغ و مبلغه برگزار شد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک