گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/04/27 تعداد بازدید: 173
print
بهره مندی هزار قرآن آموز از آموزش های عمومی قرآن در شهرکرد

کارشناس امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی شهرکرد گفت: در سال جاری، قریب یک هزار قرآن آموز شهرستان شهرکرد، با حمایت اداره کل تبلیغات اسلامی شهرستان شهرکرد، آموزش عمومی قرآن را در مؤسسات و خانه های قرآن این شهرستان می گذرانند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

طاهر خسرویان، کارشناس امور قرآنی اداره‌ کل تبلیغات اسلامی شهرکرد، با اشاره به محتوای نشست مدیران مراکز قرآنی شهرستان شهرکرد که روز گذشته، ۲۴ تیر، در امور قرآنی برگزار شد، اظهار کرد: در نشست تخصیص طرح‌ها و اعتبارات قرآنی شهرستان شهرکرد، حدود ۲۸۰ میلیون ریال از محل اعتبارات اداره کل تبلیغات اسلامی استان به طرح‌های قرآنی مؤسسات و خانه‌های قرآن این شهرستان اختصاص یافت.

وی با اشاره به طرح‌های مطرح شده در این جلسه، تصریح کرد: اکثر این طرح‌ها در قالب برگزاری دوره‌های آموزش عمومی قرآن کریم است که در طول سال جاری توسط مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت سراسر شهرستان به حدود ۵۷۵ قرآن‌آموز ارائه خواهد شد.

خسرویان در ادامه گفت: در همین راستا، ۱۰۰ نفر تحت آموزش حفظ ۳ جزء قرآن کریم قرار خواهند گرفت و آموزش‌های عمومی توسط خانه‌های قرآن روستایی و شهری نیز، ۲۷۰ قرآن‌آموز را تحت پوشش قرار می‌دهد.

کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرکرد با اشاره به دیگر طرح‌های مطرح شده در این جلسه، بیان کرد: اعتباراتی نیز به یک جلسه شاخص تفسیر قرآن، یک کارگاه‌ یک‌روزه آشنایی با سبک زندگی اسلامی و یک محفل قرآنی شاخص در شهرستان شهرکرد در ایام دهه فجر تخصیص یافت، ضمن اینکه مقرر شد طرح آموزش تخصصی قرائت برای ۱۵ نفر و نیز برنامه‌های قرآنی دهه فجر مورد حمایت مالی قرار بگیرند.

خسرویان در خصوص تعداد مؤسسات و خانه‌های قرآن فعال شهرستان شهرکرد، یادآوری کرد: در مجموع ۴۰ مؤسسه قرآن و عترت و خانه قرآن در سطح شهرستان فعال هستند که ۱۶ مؤسسه و ۴۲ خانه قرآن شهری و روستایی را شامل می‌شود.

بهره‌مندی یک‌هزار قرآن‌آموز  از آموزش‌های عمومی قرآن کریم در شهرستان شهرکرد

بهره‌مندی یک‌هزار قرآن‌آموز  از آموزش‌های عمومی قرآن کریم در شهرستان شهرکرد

 

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک