گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/08/21 تعداد بازدید: 76
print
برگزاری کارگاه طرح بازآموزی مربیان قرآن با موضوع روش های نوین تدریس در بروجن

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجن از برگزاری کارگاه طرح بازآموزی مربیان قرآن با موضوع روش های نوین تدریس، ویژه مربیان و مدیران قرآنی در شهرستان بروجن خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام سید ابوالفضل صالحی رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجن، گفت: طرح بازآموزی مربیان قرآن با موضوع روش‌های نوین تدریس در بروجن با حضور ۶۰ نفر مربی قرآن کریم در سالن اجتماعات این اداره برگزار شد.

حجت‌الاسلام صالحی اظهار کرد: با عنایت به دانش‌افزایی و به‌روز شدن آموزش‌های قرآنی مربیان، طرح بازآموزی مربیان قرآن با موضوع روش‌های نوین تدریس در چهار مرحله‌ای روخوانی و روان‌خوانی، تجوید مقدماتی و پیشرفته و ترتیل برگزار می‌شود که مرحله روخوانی و روانی خوانی آن نهم و ۱۶ آبان برگزار و امتحانی پایانی مرحله اول ۲۳ آبان برگزار می‌شود.

وی افزود: این کارگاه آموزشی برای بازآموزی روش‌ها و فن‌های تدریس قرآن کریم، کاربرد مهارت‌های تدریس و روانشناسی در آموزش قرآن، آشنایی با شیوه‌نامه‌ی، اجرایی برنامه آموزش قرآن کریم بود که با استقبال خوب خواهران اجرا شد.

وی هدف از تشکیل این کارگاه را، ارتقای دانش مدیران و مربیان قرآنی شهرستان بروجن دانست و یادآور شد این کارگاه در ۶۰ ساعت آموزشی ارائه می‌شود و مدرس این دوره استاد حیدری مدرس دانشگاه و از مدرسین فن‌های نوین آموزش قران کریم است.

حجت‌الاسلام صالحی تصریح کرد: این کارگاه ویژه مربیان موسسه‌های قرآنی، خانه‌های قرآنی شهری و روستای، حافظان، قاریان و مربیان خانگی قرآن کریم شهرستان بروجن بود که این مربیان در مراکز قرآنی و جلسات خانگی در حال آموزش قرآن به قرآن آموزان هستند.

وی گفت: امسال تاکنون تعداد ۱۰۰۰ نفر قرآن آموز در مراکز قرآنی این شهرستان آموزش‌دیده‌اند و تعدادی هم یا در حال آموزش و یادگیری هستند.

گفتنی است، تعداد ۲۵ موسسه و خانه قران شهری و روستای فعال و ۲۸ جلسه خانگی قرآنی در شهرستان بروجن در حال فعالیت می‌باشند و علاقه‌مندان به آموزش قرآن می‌توانند جهت ثبت‌نام در آموزش قرآن کریم به اداره تبلیغات اسلامی و یا موسسه‌ها و خانه‌های قرآن تحت نظارت این اداره مراجعه نمایند.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک