گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/06/16 تعداد بازدید: 58
print
برگزاری همایش محرم ۱۴۴۱هیئت های مذهبی و مداحان در شهرستان اردل

به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اردل همایش محرم ۱۴۴۱هیئت های مذهبی و مداحان در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری،حجت‌الاسلام حمید بهرامی گفت: چهارشنبه ۱۳شهریور همایش هیئت های مذهبی و مداحان بخش مرکزی در مسجد ابوالفصل (ع) شهر اردل برگزار شد.

وی بیان کرد: همچنین این همایش به دلیل بعد مسافت بخش میانکوه و صعب العبور بودن جاده در روز سه شنبه ۱۲شهریور در مسجد روستای شیاسی برای هیئت ها و مداحان این بخش برگزار شد.

حجت‌الاسلام بهرامی اضافه کرد: در همایش بخش مرکزی فرماندار شهرستان آقای دکتر کیانی به تشریح آسیب ها و چالش ها و همچنین براجرای امر به معروف و نهی ازمنکر هیئت ها ضمن رعایت حقوق شهروندی و قوانین تاکید داشتند.

در ادامه آقای فرماندار بر رعایت اصول بهداشتی در پخت و پز نذورات تاکید کرد.

حجت الاسام بهرامی گفت: از دیگر مدعوین این برنامه دادستان شهرستان آقای شهرانی به تشریح جرایمی که ممکن است در مراسم های سوگواری آقا ابا عبدالله الحسین (ع) اتفاق بیفتد پرداخت.

آقای شهرانی تظاهر به فعل حرام، توهین به مقدسات، سلب آسایش و امنیت عمومی تحصیل مال به صورت نامشروع،ترویج لباس و آلات موسیقی که به فرهنگ اهل بیت ارتباطی ندارد،کلاشی،تخلفات بهداشتی در پخش نذورات،خیانت در امانت را از مصادیق مجرمانه ای بیان کرد که ممکن است در عزاداریها اتفاق بیفتد.

وی در اختیارقرار دادن اماکن عمومی را توسط ادارت دولتی به گروه های غیر مجاز منع و همچنین استفاده هیئت ها از مداحانی که در جشن های عروسی خوانندگی می‌کنند برحذر داشت.

در ادامه رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان از هیئت های مذهبی خواست مدارک اعضای هیئت های خودر ابرای ثبت در سامانه طوبی به کارشناس فرهنگی و تبلیغ اداره تحویل دهند.

حجت‌الاسلام بهرامی بر اقامه نماز ظهر عاشورا توسط هیئت ها تاکید داشت و از آنها خواست به محض اذان ظهر هر هیئت در محل عزاداری خود توقف و نماز ظهر عاشورا را برگزار کنند.

در پایان هم رئیس کانون مداحان شهرستان آقای عباس رئیسی به مداحی پرداخت.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک