گفت و گو
پیوندهای تصویری
1397/11/14 تعداد بازدید: 61
print
برگزاری نخستین نشست اعضا ستاد فرق و مذاهب در شهرستان کوهرنگ

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان کوهرنگ از برگزاری اولین اعضا ستاد فرق و مذاهب در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام علی نصیری با بیان این خبر گفت: نخستین نشست ستاد فرق و مذاهب با حضور کارشناس فرق و مذاهب اداره کل تبلیغات اسلامی استان و با هدف بررسی مسائل فرهنگی و عرفان های نوظهور و فرقه های انحرافی برگزار شد.

نصیری در این نشست بیان کرد: سامانه اطلس راه اندازی شده و ما در حال تکمیل اطلاعات آن هستیم که در آینده با در دست داشتن اطلاعات ۲۹۵ منطقه و روستا و تعداد جمعیت، خانوار، آسیب ها و دیگر مسائل، به این مناطق روحانی اعزام می‌کنیم.

وی ادامه داد: فرهنگ غنی کوهرنگ به‌عنوان فرهنگی دست نخورده و حتی تبدیل به بحران هم نشده است و البته در بعضی موارد و رسوم ها خرده فرهنگ هایی غیر مناسب وجود دارد که با آشنایی نسل های حاضر و آینده این خرده فرهنگ ها هم رفع می شوند.

در ادامه حجت‌الاسلام سعید حسین پور امام جمعه کوهرنگ اظهار داشت: با توجه به وسعت پهناور، صعب العبور بودن برخی مناطق در شش ماه از سال، جمعیت ثابت و سیار با وجود رفت و آمد عشایرو گردشگر پذیر بودن این شهرستان، بعضا نوجوان یا جوانی به باستان گرایی علاقه نشان داده که با مشاوره و راهنمایی این موارد حل شده است.

در ادامه سجاد عباسی کارشناس فرق و مذاهب اداره کل تبلیغات اسلامی هم به بررسی فرقه های نوظهور و انحرافی پرداخت و بیان داشت: بعضا در شهرستان هایی ما با جریان باستان گرایی مواجه هستیم که از نوع ناسیونالیسم منفی است و اعتقادات اشخاص به خداوند و ائمه وجود دارد اما با بی آگاهی و عدم شناخت کافی دچار نوعی بحران اعتقادی شده اند.

وی تصریح کرد: باید نیازها و شرایط منطقه سنجیده شود و با درک و شناخت نیازها، فرهنگ شیعی را جایگزین کنیم و این موارد با کلاس های آموزشی و همکاری فعالین فرهنگی قابل اقدام است.

گفتنی است، اولین نشست ستاد فرق و مذاهب با حضور روحانیون و کارشناسان دینی و فرهنگی، یکم بهمن ماه ۹۷ در دفتر امام جمعه کوهرنگ برگزار شد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک