گفت و گو
پیوندهای تصویری
1397/12/28 تعداد بازدید: 71
print
برگزاری نخستین دوره ی آموزش مداحی در شهرستان اردل

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اردل از برگزاری نخستین دوره ی آموزش مداحی در این شهرستان خبر داد و گفت:این دوره شنبه ۱۸اسفند درسالن غدیر کمیته امداد شهرستان اردل برگزار شد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام حمید بهرامی گفت: طبق فرمایشات مکرر رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر پر محتوا وسنگین بودن مداحی،آموزش اولویت اول کاری است.

وی بیان کرد: در این دوره ۵۰ نفر از مداحان شهرستان شامل۲۰مداح خواهر و ۳۰ مداح برادر به مدت ۶ساعت شرکت کردند.
بهرامی قصه گویی در مداحی،تبحر در اجرا، آشنایی با شعر، اشعار آئینی، آهنگ،ملودی،صداسازی و زیباسازی صدا، احکام عمومی و اخلاق اسلامی در مداحی، آشنایی با مقاتل معتبر، از سرفصل‌های این دوره آموزشی بود.

وی افزود: در شهرستان اردل ۱۳۰مداح اهل بیت در حال فعالیت هستند که ۱۰۹نفر مداح آقا و ۲۱ مداح بانو جمعیت مداحان شهرستان را تشکیل داده اند.

بهرامی اضافه کرد: تعداد مداح ۷۵نفر از آنان در سامانه طوبا ثبت کرده اند که شامل ۵۸مداح آقا و ۱۷مداح بانو هستند.

وی گفت: به دلیل گستردگی شهرستان اردل،محرومیت و نبود امکانات رفاهی و عدم دسترسی مداحان ساکن در روستاهای دور دست به شبکه های اینترنتی و فضای مجازی مابقی جمعیت مداحان شهرستان موفق به ثبت نام در سامانه طوبی نشدند.

بهرامی افزود: با توجه به محرومیت این شهرستان مداحان علاقه ای وافری به گذراندن دوره های آموزشی دارند ولی نبود اعتبارات و گستردگی شهرستان مانع رسیدن به این توفیق می‌شود.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک