گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/01/17 تعداد بازدید: 76
print
برگزاری سی و یک هزار و ۵۷۶ ساعت آموزش عمومی قرآن کریم در شهرستان کیار

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کیار از آموزش عمومی قرآن کریم شهرستان کیار در سال ۹۷ خبر داد و گفت: ۳۱۵۷۶ساعت آموزش عمومی قرآن کریم در شهرستان کیار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال وبختیاری، حجت‌الاسلام محمد منصوری بروجنی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کیار با اعلام این خبرافزود: ۳۱۵۷۶ساعت آموزش عمومی قرآن کریم در سال ۹۷ در قالب کلاس های حفظ عمومی، حفظ موضوعی، روخوانی، روان خوانی، تجوید، صوت و لحن، مفاهیم و تفسیر و مفاهیم برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمد منصوری گفت: علاوه بر کلاس هایی که در مراکز قرآنی و مساجد و حسینیه ها برگزار شد،آموزش برنامه های قرآنی، در جلسات خانگی قرآن کریم با حضور یک یا دو مربی در هر جلسه ی خانگی شهروندان کیاری شیرینی همنشینی با قرآن کریم را تجربه کردند.

وی ادامه داد: از نقاط قوت برنامه های قرآنی شهرستان کیار می توان به این نکته اشاره کرد که برنامه های قرآنی به صورت خودجوش و مردمی اداره می‌شود.

۱۶۰۰ریال سهم هر شهروند کیاری از اعتبارات قرآنی

حجت‌الاسلام محمد منصوری در ادامه از سهم هر شهروند کیاری در سال ۹۷ خبر داد و گفت:۱۶۰۰ریال سهم هر شهروند کیاری از اعتبارات قرآنی۹۷ بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کیار با بیان اینکه افزایش اعتبارات قرآنی مسلما کیفیت برنامه های قرآنی را مطلوب تر و جذاب تر خواهد کرد، گفت: سرانه ی قرآنی در شهرستان کیار با توجه به اعتباراتتخصیص یافته سازمان تبلیغات اسلامی در سال ۹۷ و جمعیت شهرستان کیار ۱۶۰۰ریال بوده است.

حجت‌الاسلام منصوری بروجنی گفت: با وجود اینکه افزایش اعتبارات قرآنی یکی از شاخصه های توسعه یافتگی فرهنگ دینی است این سرانه تخصیص یافته به هیچ عنوان پاسخگوی نیازمندی های قرآنی و رفع بی سوادی و کم سوادی قرآنی نیست.

منصوری بروجنی تاکیدکرد: تعداد ۴۵ کلاس قرآن کریم با حضور بیش از ۹۰۰ قرآن آموز، دوره ی آموزشیاری حفظ قرآن کریم،محافل و کرسی های تلاوت قرآن کریم، برنامه های قرآنی دهه فجر و ماه مبارک رمضان از جمله فعالیت های قرآنی در شهرستان کیار بوده است.

وی خاطرنشان کرد: با همین سهمیه و اعتبارات اندک، تعداد ۱۶نفر در دوره ی تربیت آموزشیار حفظ قرآن کریم، تعداد ۷۰۰ نفر در دوره قرائت قرآن کریم، تعداد۲۰۰نفر در حفظ قرآن کریم و بیش از ۲۰۰۰ نفر از محافل و کرسی های تلاوت قرآن کریم بهره بردند.

وی ادامه داد: در سال ۹۶ این سرانه قرآنی ۱۰۰۰ریال به ازای هر شهروند کیاری بود.

گفتنی است، شهرستان کیار دارای سه موسسه قرآنی، ۵ خانه قرآن شهری، ۶خانه قرآن روستایی، ۴ خانه قرآن در حال دریافت مجوز و بیش از ۳۰مرکز قرآن خانگی است.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک