گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/05/30 تعداد بازدید: 13
print
برگزاری دوره حفظ شبانه روزی در روستای شیخ شبان

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری از برگزاری دوره حفظ شبانه روزی در روستای شیخ شبان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری محسن تقی پور رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری در حاشیه بازدید از موسسه مجمع القرآن فاطمیون روستای شیخ شبان، گفت: مؤسسه «مجمع‌القرآن فاطمیون» شهرستان گراش از سال ۷۲ فعالیت خود را آغاز کرده است و حدود یک سال و نیم است که نخستین شعبه خود را با همین نام یعنی مجمع‌القرآن فاطمیون در روستای شیخ شبان راه‌اندازی کرده‌ و در طول این مدت کلاس‌های روخوانی و صوت و لحن در این مؤسسه برگزار شده است.

تقی پور در دیدار صمیمی با ۳۰ نفر از جوانان و نوجوانان طرح تسنیم خواستار توجه بیشتر به مفاهیم در کنار حفظ شد و افزود: تلاوت قرآن کریم بدون توجه به معانی و مفاهیم قرآنی تاثیر قلبی کمی داشته برای افزایش معنویات و تاثیر پذیری قرائت قرآن در زندگی، نیازمند توجه به معانی قرآن هستیم.

تقی پور به اجرای طرح قرآنی «تسنیم» اشاره کرد و گفت: در این طرح که حفظ شبانه‌روزی پنج جزء از قرآن کریم است جمعی از پسران ۱۲ تا ۲۸ سال روستا در طول تابستان هر یک با توجه به استعداد و توانایشان مقداری از قرآن را حفظ می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه، طرح تسنیم از پنجم تیرماه در مدرسه «ام‌سلمه» شیخ‌شبان با حضور ۳۰ قرآن‌آموز افتتاح شد و تا ۲۵ مرداد‌ماه ادامه خواهد داشت افزود: شرکت کنندگان در این طرح تاکنون حدود ۳ جزء از قرآن را حفظ نموده اند.

وی در خصوص طرح حفظ یک ساله این مرکز نیز گفت: پس از اتمام ثبت نام این طرح کلاس ها از ۲۰ مرداد به صورت آزمایشی برای شرکت کنندگان به مدت ۴۰ روز آغاز می‌شود و از اول مهر نیز طرح اصلی حفظ یک ساله قرآن کریم اجرا می‌شود.

تقی پورافزود: به منظور تداوم و حمایت از فعالیت های این مرکز، طبق هماهنگی های انجام شده با مدیر این موسسه مقرر شد یک موسسه قرآنی تخصصی با مجوز سازمان دارالقرآن در استان به ثبت برسد.
گفتنی است؛ در این دیدار ابوذر کارگر،کارشناس آموزش اداره امور قرآنی استان و محسن امیری، کارشناس قرآنی شهرستان بن و سامان نیز رئیس اداره امور قرآنی را همراهی کردند.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک