گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/01/26 تعداد بازدید: 32
print
برگزاری دوره تربیت معلم روخوانی و روانخوانی قرآن درموسسه نورالثقلین چهارمحال و بختیاری

با هدف شناسایی نیروهای مستعد و تربیت آنان به منظور تدریس در دوره های آموزشی قرائت قرآن دوره تربیت معلم روخوانی و روانخوانی در مؤسسه نورالثقلین فارسان در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری محسن تقی پور رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری از برگزاری دوره تربیت معلم روخوانی و روانخوانی قرآن کریم در مؤسسه نورالثقلین فارسان خبر داد.

وی افزود: این دوره آموزشی با هدف شناسایی نیروهای مستعد و تربیت آنان به منظور تدریس در دوره‌های آموزشی قرائت قرآن(سطح ۱ و ۲) برگزار می‌شود.

تقی پور اظهار کرد: روشمند کردن و هماهنگ کردن آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن و تعمیم روش‌های بدیع و انتقال مهارت‌های تدریس یکپارچه و نظام یافته قرائت از جمله اهداف برگزاری این طرح است.

وی با اشاره به اینکه، تعمیق ارتباط قرآن با فنون و روش‌های نوین علمی و تخصصی یکی از اهداف برگزاری این دوره است، افزود: ۷۵ نفر در آزمون ورودی این دوره شرکت کردند و از بین آنها ۲۶ نفر موفق به دریافت حد نصاب نمره لازم برای شرکت در این دوره شدند.

تقی پور همچنین با اشاره به اینکه این دوره ۱۲۸ ساعت آموزش است، ادامه داد: دوره تربیت معلم روخوانی وروانخوانی قرآن کریم ۸۴ ساعت آن حضوری و ۴۴ ساعت آن غیر حضوری برگزار می‌شود.

وی گفت: عناوین درسی ارائه شده در این طرح عبارتند از: ۱- روش تدریـس روخوانی و روانخوانی قرآن ۲- آموزش روش کارورزی«بخش‌خوانی، کلمه خوانی و روانخوانی (قرائت تحقیق آموزشی) ۳ - فنون معلمی و روانشناسی تربیتی ۴- اخلاق و تربیت اسلامی(اخلاق معلمی) ۵- آشنایی با رسم و ضبط قرآن کریم ۶- احکام عمومی و احکام قرآنی ۷-آشنایی با علوم قرآنی.

رئیس اداره امور قرآنی با اشاره با اینکه، دروس اخلاق معلمی، احکام عمومی و آشنایی با علوم قرآنی غیر حضور برگزار می شوند، افزود: روش تدریس توسط خانم اسماعیلی، قرائت تحقیق و روش کارورزی توسط خانم ربیعی، فنون معلمی و روانشناسی توسط خانم قاسمی و آشنایی با رسم و ضبط قرآن کریم توسط استاد پرتوی ارائه می شوند.

تقی پور در پایان بیان کرد: کلاس های حضوری این دوره از روز پنجشنه ۲۲ فروردین ماه آغاز شده و آزمون های پایانی قبل از ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود و فراگیران در صورت موفقیت در آزمونهای پایانی، ضمن اخذ گواهینامه تربیت معلم روخوانی و روانخوانی قرآن کریم،می توانند به‌عنوان معلمان دوره‌های عمومی قرائت قرآن کریم (سطوح ۱ و ۲) در مراکز قرآنی استان به تدریس بپردازند.

گفتنی است، این دوره به همت اداره امور قرآنی استان وهمکاری تبلیغات اسلامی شهرستان فارسان در موسسه نورالثقلین این شهرستان در حال برگزاری است.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک