گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/02/09 تعداد بازدید: 36
print
برگزاری دوره تربیت مربی آشنایی و انس کودکان با قرآن در کوهرنگ

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری از برگزاری «دوره تربیت مربی آشنایی و انس کودکان با قرآن» در شهرستان کوهرنگ خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری محسن تقی پور، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، گفت: بی تردید قرآن کریم کتاب زندگی و برای همگان قابل استفاده است و هرکس فراخور سطح فهم و اقتضائات سنی و علمی خود می تواند از آن بهرهمند گردد. بر همین اساس کودک مسلمان نیز باید در فضایی آکنده از مهر و محبت و آمیخته با آموزه های قرآنی زندگی خود را آغاز نموده و به شیوه ای حساب شده و با ظرافت و دقت‌های لازم مطابق با الگوهای رفتاری – به‌ویژه با نقش آفرینی مؤثر خانواده – در فرآیندی تدریجی با قرآن کریم آشنا و مأنوس شود.
تقی پور ادامه داد: زمینه سازی برای تحقق این مهم از هنگامی آغاز می‌شود که هنوز فکر و ذهن کودک دستخوش هجمه فرهنگ ضد دینی و اخلاقی قرار نگرفته باشد؛ در این صورت ذهن و جان او با آموزه‌های قرآنی متناسب با سطح فهم و نیاز کودک آشنا و مأنوس گشته و او را در برابر مخاطرات آینده ایمنی می بخشد.
وی افزود: در همین راستا اداره امور قرآنی استان با همکاری تبلیغات اسلامی شهرستان کوهرنگ اقدام به برگزاری یک دوره تربیت مربی آشنایی و انس کودکان با قرآن ویژه کودکان ۴ تا ۶ سال در کوهرنگ نموده است.
تقی پور بیان کرد: این دوره در ۱۳۰ ساعت آموزشی در حال برگزاری است که ۵۶ ساعت به صورت حضوری و ۷۴ساعت به صورت غیرحضوری انجام می‌شود.
وی ادامه داد: سرفصل‌های آموزشی دوره شامل مبانی آموزش مفاهیم دینی و پرسمان کودک در مدت ۴ ساعت آموزشی، مباحث روانشناسی تربیتی و رشد کودک به مدت ۱۲ ساعت، مهارت‌های مربی کودک۱، کاردستی و نقاشی خلاق به مدت ۴ ساعت، مهارت‌های مربی کودک۲، شعر و قصه گویی خلاق به مدت ۴ ساعت، مهارت‌های مربی کودک۳، بازی و نمایش به مدت ۴ ساعت، روش تدریس کارورزی و فنون کلاس داری وبه مدت ۴ ساعت، سبک زندگی قرآن به مدت ۴ ساعت برای مدت زمان دوره در ساعات حضوری است.
رئیس اداره امور قرآنی استان، حفظ سور و آیات منتخب در ۲۲ساعت، بهداشت کودک به مدت ۱۲ساعت و کارورزی دوره به مدت ۴۰ ساعت را از مباحث بخش غیرحضوری دوره برشمرد و تصریح کرد:. در پایان دورة کارآموزی و پس از موفقیت در آزمونهای پایانی، ضمن اخذ گواهینامه طرح «تربیت مربی آشنایی و اُنس کودکان با قرآن کریم- سطح یک»، به‌عنوان معلمان دوره‌های آموزش قرآن کودکان ۴تا ۶ ساله در مؤسسات و خانه های قرآن و عترت و سایر مراکز و تشکل های قرآنی مجاز به تدریس خواهند پرداخت.
یادآور می‌شود، «دوره تربیت مربی آشنایی و انس کودکان با قرآن» به همت اداره امور قرآنی استان و همکاری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کوهرنک از روز دوشنبه ۲۶ فروردین در حال اجرا است.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک