گفت و گو
پیوندهای تصویری
1399/02/04 تعداد بازدید: 54
print
برگزاری آموزش مجازی قرآن توسط ۶۱ موسسه و خانه قرآن در چهارمحال و بختیاری

رئیس اداره امور قرآنی چهارمحال و بختیاری گفت:۶۱مرکز قرآنی این استان در زمان تعطیلی اجتماعات ناشی از شیوع کرونا اقدام به برگزاری دوره های مجازی آموزش قرآن کریم نموده اند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری،محسن تقی پور رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال وبختیاری گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از انتقال آن و تبعیت از هشدارهای وزارت بهداشت و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، ۶۱ موسسه و خانه قرآن این استان آموزشهای قرآن را به صورت مجازی برگزار می‌نمایند.

وی ادامه داد: مدیران مراکزقرآنی با تجمیع اعضای خود اعم از مربیان و قرآن‌آموزان، به صورت متمرکز و از طریق فضای مجازی در منازل موضوعاتی همچون روخوانی و روانخوانی، تجوید، تدبر،تفسیر،حفظ موضوعی و حفظ کل قرآن کریم را آموزش می دهند.

رئیس اداره امور قرآنی بیان کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که مراکز قرآنی از طریق فضای مجازی پیگیری و اجرا می‌کنند، ختم های دسته جمعی قرآن کریم است.

تقی پورافزود: یک نمونه از این ختم های دسته جمعی در فضای مجازی توسط مراکز قرآنی، ختم به نیت فوت شدگان کرونایی استان است که مدیران مراکز قرآنی با تجمیع اعضای خود اعم از مربیان و قرآنیان و قرآن‌آموزان، به صورت متمرکز و از طریق فضای مجازی در منازل و هر فرد با تلاوت یک جزء به ختم دسته‌جمعی می‌پردازند و ثواب آن رابه ارواح متوفیان مبتلا به کرونا و شهدای سلامت هدیه می‌نمایند.

تقی‌پور در خصوص مراسم جزءخوانی ماه مبارک رمضان نیز گفت: امسال به دلیل شرایط پیش‌آمده، مراسم جزءخوانی به صورت خانگی و مجازی برگزار می‌شود، ضمن اینکه طبق هماهنگی با صدا و سیمای استان، مقرر شده است که آرشیو جزءخوانی سال‌های گذشته در طول ماه رمضان امسال از این رسانه پخش شود.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک