گفت و گو
پیوندهای تصویری
1395/10/22 تعداد بازدید: 194
print
ریشه ی اغلب آسیب پذیری های اجتماعی عدم آشنایی دانش آموزان با مهارت های اجتماعی است

 

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجن، ریشهٔ اغلب آسیب‌پذیری‌های اجتماعیِ دانش آموزان را در عدم آشنایی کافی آن‌ها با مهارت‌های اجتماعی دانست.

 
 
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، در هفتمین جلسه اعضای بانوان فرهیخته که با حضور حجت‌الاسلام مجید الهیان رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجن و رسولی رئیس اداره آموزش‌وپرورش بروجن، پیرامون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس به بحث و تبادل‌نظر شد.

مجید الهیان گفت: مطالعه آسیب‌های اجتماعی اعم از نابهنجاری‌ها و انحرافات اجتماعی یکی ا ز مهم‌ترین موضوعات موردبحث این جلسه بود.

وی ادامه داد: اگرچه مسئله نابهنجاری امری نسبی است و از جامعه‌ای به جامعه دیگر متفاوت است، ا ما آنچه در این مبحث مطرح هست این است که چه عواملی آسیب‌های اجتماعی را کاهش یا افزایش می‌دهد و به بیانی دیگر چگونه می‌توان آسیب‌های اجتماعی را در بین دانش آموزان کنترل کرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجن گفت: ریشهٔ اغلب آسیب‌پذیری‌های اجتماعی دانش آموزان را باید در عدم آشنایی کافی آن‌ها با مهارت‌های اجتماعی دانست، به‌طوری‌که نقطهٔ کوری در رشد شخصیت دلخواه و اجتماعی جوانان وجود دارد.

مجید الهیان ادامه داد: متأسفانه جوانان امروز خود را نشناخته‌اند و به توان و قدرت فراوان خودباور ندارند، به‌علاوه از شرایط و موقعیت اجتماعی خودآگاهی ندا رند، به‌عنوان مثال بررسی نقش آموزش مهارت‌های اجتماعی در کاهش آسیب‌های اجتماعی در مدارس ضروری است.

بعد از بحث و تبادل‌نظر، در این نشست مشترک، مصوب شد جلسه‌های ماهانه از سوی اعضای افتخاری جمعیت بانوان فرهیخته، که افراد باتجربه هستند، در مدارس برای مادران و دانش آموزان برگزار کنند.

گفتنی است، این نشست شنبه 18 دی در تالار جلسات اداره آموزش و پرورش برگزار شد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک