گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/01/19 تعداد بازدید: 31
print
بروجن؛ برترین شهرستان چهارمحال و بختیاری در اجرای برنامه های قرآنی سال ۹۷

محسن تقی پور گفت: طبق ارزیابی های به عمل آمده از فعالیت های قرآنی تبلیغات اسلامی شهرستاهای استان چهارمحال و بختیاری در سال ۹۷، بروجن برترین رتبه را کسب کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، محسن تقی پور رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: فعالیت‌های قرآنی می‌توانند زیرساخت‌های فرهنگی ما را توسعه بخشند و از این ره‌گذر بسیاری از مشکلات ما در حوزه‌های مختلف مرتفع شوند.

رئیس اداره امور قرآنی استان ادامه داد: در جامعه کنونی باید آن‌چنان میزان اطلاعات و معرفت قرآنی مردم رو بالا ببریم تا مردم در مورد مسائل مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی، بتوانند با استناد به قرآن کریم، در خصوص رویدادها و آن‌چه در اطرافشان می‌گذرد، قضاوت داشته باشند.

وی افزود: حضور یک کارشناس برجسته در هر شهرستان نقش زیادی در اعتلای فرهنگ قرآنی در آن منطقه دارد.تقی پورگفت: طبق ارزیابی های انجام شده از فعالیت های قرآنی در سال ۹۷شهرستان بروجن به‌عنوان برترین شهرستان استان در زمینه اجرای برنامه‌های قرآنی شناخته شد.

رئیس اداره امور قرآنی استان عنوان کرد: همکاری و حمایت های حجت‌الاسلام سید ابوالفضل صالحی، رئیس تبلیغات اسلامی بروجن، و تلاش های مجدانه و نوآوری های خلاقانه کارشناس قرآنی تبلیغات اسلامی بروجن، برای جذب مخاطب از دلایل موفقیت شهرستان بروجن محسوب می‌شود.

وی از بهره‌مندی هزار و ۴۱۳ نفر در شهرستان بروجن از فعالیت‌های قرآنی یادکرد و گفت: برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی "استعدادهای قرآنی" ویژه نوجوانان پسر ۹ تا ۱۷ سال با حضور ۱۲ نفر از برترین‌ها، برگزاری دوره‌ی تربیت‌معلم حفظ قرآن کریم، برگزاری مرحله کتبی سیزدهمین دوره آزمون اعطای مدرک تخصصی به حفاظ، برگزاری دوره های عمومی قرآن، برگزاری کرسی‌های تلاوت، اردوهای آموزشی و تفریحی،برگزاری مراسم‌ و نشست‌ها و محافل قرآنی با همکاری مؤسسه‌ها و خانه‌های قرآن شهری و روستای در شهرستان ازمهم‌ترین برنامه‌های قرآنی موفق این اداره در سال ۹۷ است.

رئیس اداره امور قرآنی استان، برگزاری مراسم اعتکاف و برنامه طرح با قرآن در زلال اعتکاف در ۱۶ مسجد شهرستان، برگزاری دوره، سبک زندگی قرآنی در بلداجی، برگزاری ۱۷ محفل قرآنی در ماه رمضان، عید غدیر و دهه‌ی فجر، توزیع بیش از ۲۲۰ جلد قرآن کریم، در مراکز قرآنی روستایی و مدارس صدرا و مساجد را از دیگر فعالیت‌های این اداره دانست.

تقی پور ساماندهی و ارزیابی موسسه‌های قرآنی و خانه‌های قرآنی شهری و روستایی را یکی دیگر از اقدامات موفق کارشناس قرآنی بروجن برشمرد و افزود: در حال حاضر ۲۹ مرکز قرآنی فعال شامل موسسه‌های قرآنی، خانه‌های قرآنی شهری و روستایی، در انجام فعالیت‌های قرآنی با اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان همکاری دارند که تلاش شبانه‌روزی مدیران این مراکز قرآنی نیز قابل‌تقدیر و تشکر است.

وی در پایان عنوان کرد: شهرستان های کیار، کوهرنگ و فارسان رتبه دوم،شهرستان لردگان رتبه سوم، شهرستان شهرکرد رتبه چهارم، شهرستان های بن و سامان رتبه پنجم و اردل رتبه ششم را کسب کردند.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک