گفت و گو
پیوندهای تصویری
1399/02/29 تعداد بازدید: 23
print
مشارکت ۲۷۴ میلیون تومانی مراکز قرآنی چهارمحال وبختیاری در کمک مؤمنانه

رئیس اداره امور قرآنی از جمع آوری و توزیع بالغ بر ۲۷۴ میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی از سوی مؤسسات و خانه های قرآن استان، درمرحله نخست مواسات و کمک مؤمنانه خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری،محسن تقی‌پور، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال‌وبختیاری، با اشاره به مشارکت فعالانه مؤسسات قرآنی و خانه‌های قرآن شهری و روستایی استان در کمک مؤمنانه به نیازمندان، اظهار کرد: این مراکز قرآنی در طی یکماه گذشته بالغ بر ۲۷۴ میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی جمع‌آوری و میان افراد نیازمند جامعه تقسیم کردند.

وی با بیان اینکه این میزان کمک از سوی بالغ بر ۵۰ مرکز قرآنی استان جمع‌آوری شده است، ادامه داد: کمک‌های تهیه شده از سوی مراکز قرآنی شهرستان‌های بروجن و کیار در حال حاضر در این آمار ارائه نشده است و مشارکت در شهرستان‌های شهرکرد، فارسان، لردگان و سامان به مراتب بالاتر از سایر مناطق بود.

تقی‌پور گفت: این کمک‌ها در قالب مرحله اول رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه مراکز قرآنی تحت نظارت تبلیغات اسلامی، جمع‌آوری شده است و مرحله دوم رزمایش در حال حاضر در جریان است که تا عید سعید فطر ادامه دارد.

رئیس اداره امور قرآنی استان با اشاره به اقدامات مراکز قرآنی استان در راستای لبیک به ولی‌امر مسلمین و کمک مؤمنانه، تصریح کرد: اقلام تهیه شده شامل بالغ بر یک‌هزار و ۲۰۰ بسته غذایی هر کدام به ارزش ۱۱۵ هزارتومان، یک صد بسته بهداشتی هر کدام به ارزش ۱۵۰ هزارتومان، پخت و توزیع چهار هزار و ۲۰۰ پرس غذای گرم، بالغ بر ۲۷ میلیون تومان کمک نقدی اعم از پرداخت اجاره‌بها یا واریز وجه نقد به حساب افراد متضرر از کرونا و نذر قربانی ۱۰ رأس گوسفند بود که در مجموع بالغ بر ۲۷۴ میلیون تومان کمک جمع‌آوری شد.

تقی‌پور در خصوص نحوه فراخوان و جلب مشارکت‌ها، گفت: تبلیغات از طریق تهیه تیزر و پخش از صدا و سیمای استان، تبلیغات در فضای مجازی و نیز مکاتبه‌ای و تلفنی انجام شد که خوشبختانه با همکاری خوب مراکز و تشکل‌های قرآنی استان، شاهد مشارکت بالای مردم و خیران بودیم که مرحله دوم این اقدام خداپسندانه تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک