گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/07/04 تعداد بازدید: 35
print
شرکت ۱۱۷ نفر در دوره های تربیت نیروهای متخصص آموزش قرآن در چهارمحال و بختیاری

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری از شرکت ۱۱۷ نفر در شش ماهه نخست سال ۹۸ در دوره های تربیت نیروهای متخصص آموزش قرآن کریم در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری محسن تقی پور رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشار به اینکه در علوم قرآنی چگونگی تعلیم روخوانی، روان‌خوانی، تجوید، طریقه حفظ قرآن، آموزش بخش‌های تخصصی قرائت قرآن شامل صوت و لحن، وقف و ابتدا، شیوه‌های بیان مفاهیم قرآن کریم و... امری بسیار ضروری است، افزود: در شش ماهه نخست سال ۹۸ پنج دوره تربیت نیروی متخصص آموزش قرآن کریم در استان برگزارشد.

وی در ادامه با بیان اینکه ۱۱۷ نفر در این پنج دوره تخصصی شرکت کردند، گفت: از این تعداد ۸۱نفر برادر۳۶ نفر خواهر بودند.

تقی پور افزود: ۲ دوره آموزشیاری روخوانی و روانخوانی قرآن کریم در نیروی انتظامی استان برگزار شد و ۵۵ نفر در این دوره ها شرکت کردند و یک دوره آموزشیاری روخوانی و روانخوانی در سپاه استان شهرکرد برگزار شد که در این دوره نیز ۲۶ نفر شرکت کردند.

رئیس اداره امور قرآنی استان ادامه داد: یک دوره تربیت معلم روخوانی و روانخوانی قرآن کریم نیز در موسسه نورالثقلین فارسان برگزار شد که ۱۶نفر خواهر در این دوره شرکت کردند.

وی گفت: بی‌تردید قرآن کریم کتاب زندگی و برای همگان قابل استفاده است و هرکس به فراخور سطح فهم و اقتضائات سنی و علمی خود می‌تواند از آن بهره‌مند شود. بر همین اساس کودک مسلمان نیز باید در فضایی آکنده از مهر و محبت و آمیخته با آموزه‌های قرآنی زندگی خود را آغاز کرده و به شیوه‌ای حساب شده و با ظرافت و دقت‌های لازم مطابق با الگوهای رفتاری به‌ویژه با نقش‌آفرینی مؤثر خانواده، در فرآیندی تدریجی با قرآن کریم آشنا و مأنوس شود.

تقی‌پور ادامه داد: زمینه‌سازی برای تحقق این مهم از هنگامی آغاز می‌شود که هنوز فکر و ذهن کودک دستخوش هجمه فرهنگ ضددینی و اخلاقی قرار نگرفته باشد، در این صورت ذهن و جان او با آموزه‌های قرآنی متناسب با سطح فهم و نیاز کودک آشنا و مأنوس گشته و او را در برابر مخاطرات آینده ایمنی می‌بخشد.

وی افزود: در همین راستا اداره امور قرآنی استان با همکاری تبلیغات اسلامی شهرستان کوهرنگ در نیمه نخست سال ۹۸ یک دوره تربیت مربی آشنایی و انس کودکان با قرآن ویژه کودکان ۴ تا ۶ سال در کوهرنگ برگزار نمود که۲۰ نفر خواهر در این دروره شرکت کردند.

تقی‌پور بیان کرد: این دوره در ۱۳۰ ساعت آموزشی برگزارشد که ۵۶ ساعت به صورت حضوری و ۷۴ ساعت به صورت غیرحضور ی بود.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک