گفت و گو
پیوندهای تصویری
1396/03/20 تعداد بازدید: 127
print
شروع به کار خانه قرآن امام رضا(ع) در مسجد پنج تن آل عبا (ع) شهرکرد

رئیس اداره امور قرآنی استان گفت: همزمان با شب میلاد امام حسن مجتبی(ع) خانه قرآن امام رضا (ع) با حضور امام جماعت و نمازگران در مسجد پنج تن ال عبا (ع) شهرکرد افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری مهدی پرتوی گفت: با افتتاح این خانه قرآن و برگزاری کلاس ها و جلسات قرآنی در خیابان سید جمال الدین اسد آبادی و منطقه کاشانی شهرکرد هدف این است که سبک قرآنی و زندگی اسلامی در سطوح مختلف زندگی مردم قرار گیرد و همچنین تجوید، ترتیل، حفظ و سایر رشته های علوم قرآنی در دستور کار این خانه قرآن است.
وی همچنین بیان کرد: این خانه قرآن در رده سنی خاصی فعالیت نمی کند و تمامی رد ه های سنی و تمامی اقشار می توانند از امکانات این مرکز بهره ببرند.
رئیس اداره امور قرآنی استان ضمن تأکید برافزایش و بهبود فعالیت های قرآنی گفت: ترویج و تبیین صحیح آموزه های قرآنی در جامعه بدون شک بخش اعظمی از مشکلات جامعه را رفع خواهد کرد.
وی با اشاره به این که صدور مجوز خانه های قرآن شهری و روستایی در راستای پییشبرد فعالیت های قرآنی در سراسر استان انجام می‌شود افزود: در حال حاضر ۶۰ موسسه قرآنی، ۶۱ خانه قرآن شهری و ۵۴ خانه قرآن روستای در استان تأسیس شده است و مشغول فعالیت در رشته های مختلف قرآن هستند.
پرتوی همچنین گفت: اشخاصی که متقاضی دریافت مجوز خانه های قرآن هستند، می توانند با مراجعه به ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان ها برای ثبت درخواست خود اقدام کنند.
گفتنی است، خانه قرآنی امام رضا (ع) با مدیریت خانم سلطانی نژاد در مسجد پنج تن ال عبا (ع) به آدرس بلوار فارابی، خیابان سید جمال الدین اسد آبادی، حد فاصل کوچه ۶-۸ جنب دبستان تأسیس شده است.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک